•
  •
  • Zverenci Petra Veszelitsa na kúpalisku vo Vrútkach na turnaji Národnej ligy bez bodu

Od piatka do nedele bol na program ďalší z turnajov Národnej ligy starších žiakov na letnom kúpalisku vo Vrútkach. Zverenci trénera Petra Veszelitsa nastúpili postupne proti topoľčianskej Pirani, Šamorínu, Vrútkam, Prešovu a proti Slávii UK Bratislava. Žiaľ, ani v jednom zápase sa nám nepodarilo bodovať. Napraviť to naši mladí sršni môžu na poslednom turnaji, ktorý je na programe od 24. do 26. júna 2022 v Prešove.

Piatok, 03.júna 2022

V úvodnom piatkovom stretnutí naši sršni nastúpili proti doterajšiemu lídrovi súťaže z Topoľčian a nakoniec tento zápas Pirana ovládla a vyhrala 10 - gólovým rozdielom 17:7. Po prvej štvrtine naši mladí sršni prehrávali 1:4, keď jediný náš gól dal na konci štvrtiny Dvorový.Aj v druhej časti hry sa nám podarilo raz skórovať a to zásluhou Revesa, ktorý upravil na 2:6, polčas sme prehrali 2:9. V tretej štvrtine Pirana pridala tri góly po sebe a už to bolo 2:13 a potom náš tretí gól dal Legerský a následne sa presadil aj Smarža, po troch štvrtinách to bolo 4:14. V poslednej časti hry padli po tri góly na oboch stranách, za našich mladých hráčov sa presadili Reves a Tomajko, ktorí znižovali na 6:14, potom dva razy skórovala Pirana a bolo to 6:16 a náš posledný gól dal Dvorový, na ktorý ešte súper odpovedal presnou strelou a tak sme v prvom piatkovom stretnutí prehrali s Topoľčanmi 7:17.

ŠK HORNETS KOŠICE vs PIRANA SC Topoľčany 7:17 ( 1:4, 1:5, 2:5, 3:3 )

Góly: Dvorový a Reves po 2, Smarža, Legerski a Tomajko po 1

V druhom piatkovom stretnutí nastúpili naši mladí sršni proti šamorínskemu XBS waterpolo a súper vyhral jednoznačne 20:4. Naše góly dali Reves 2 a po jednom pridali Legerský a Opina.

XBS waterpolo Šamorín vs ŠK HORNETS KOŠICE 20:4 ( 5:1, 4:1, 3:2, 8:0 )

Sobota, 4.júna 2022

V treťom turnajovom zápase vo Vrútkach na turnaji Narodnej ligy starších žiakov v skupine o 1.-6.miesto po dvoch piatkových prehrách s Piranou a so Šamorínom sme dnes nestačili na domáci tím PVK Vrútky, ktorému sme podľahli vysoko o 14 gólov 6:20, keď štyri naše góly dal Reves a dva pridal Legerský. V prvom polčase sa našim sršňom podarilo skórovať len raz, polčas sme prehrali 1:8, v druhom polčase sa vrece s gólmi roztrhlo, zverenci trénera Petra Veszelitsa skórovali 5x, no súper naše konto zaťažili 12x a tak sme nakoniec prehrali 6:20.

ŠK HORNETS KOŠICE vs PVK Vrútky 6:20 (1:4, 0:4, 3:5, 2:7 )

Góly: Reves 4, Legerski 2

V predposlednom turnajovom stretnutí v Národnej lige o 1.až 6.miesto zvíťazila prešovská Slávia PU nad našimi sršňami o 10 gólov 15:5, pričom Reves dal tri góly a ďalší dvaja strelci dali po jednom presnom zásahu. V nedeľu ráno vo Vrútkach na tamojšom letnom kúpalisku končíme piatym duelom proti Slávii UK Bratislava.

Slávia PU Prešov vs ŠK HORNETS KOŠICE 15:5 ( 5:2, 4:2, 5:1, 1:0 )

Góly: Reves 3, Dvorový a Legerski po 1

Nedeľa, 5.júna 2022

Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS KOŠICE 11:5 ( 3:1, 1:2, 3:1, 4:1 )

Góly: Reves a Gajdoš po 2, Dvorový 1

Žiaľ, ani v poslednom zápase Národnej ligy na letnom kúpalisku vo Vrútkach nám ruže nekvitli súperovi z Bratislavy sme podľahli 5:11. Vyhrávali sme po góle Revesa ale Slávia troma gólmi po sebe výsledok otočila a po prvej časti vyhrávala 3:1. V druhej štvrtine znížil Dvorový na 3:2, Gajdošovi sa podarilo po štvrtom góle súpera znížiť na polčasový stav 4:3. V tretej osemminútovke Slávia dala tri góly a naši sršni skórovali len raz a pred záverom to bolo 7:4. V poslednej časti hry to už bolo 9:4, potom uspel Gajdoš a znížil na 9:5, ale záver po dvoch góloch v našej sieti patril súperovi, ktorý nakoniec vyhral o 6 gólov 11:5.