Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs KVP Nováky

 •  
 •  
 • Vidumanský pomáha tíšiť smäd turistov: ,, Mojim športom je teraz beh medzi regálmi"

  Ak niekoho mrzí predčasné ukončenie sezóny, tak sú to určite vodní pólisti ŠK Hornets Košice. Po vlaňajšom zisku titulu vicemajstrov mali tentoraz Sršne zamiesené k ešte lepšiemu výsledku a v dvanástich odohraných zápasoch nestratili ani jediný bod!  

  Nadstavbovú fázu tak štartovali v pozícii lídra súťaže a žlto-čierni fanúšikovia verili, že pod strop košickej mestskej krytej plavárne pribudne čoskoro ďalšia majstrovská vlajka.

  „Nepovedal by sme, že sme boli top favorit. Situácia sa ešte mohla zmeniť,“ upozorňuje kapitán Hornets Ladislav Vidumanský mladší. „Čakala nás celá nadstavba a potom play-off. Mohlo sa stať kadečo, ale áno, základnú časť sme vyhrali bez prehry a boli sme spokojní.“

  Po prerušení súťaže sa sprvoti hľadali scenáre, ktoré by umožnili regulárne ukončenie sezóny. „Uvažovalo sa, že by sme vynechali nadstavbu a v máji by sme hrali rovno play-off. Takto to však rozhodli správne. Sme špecifický šport a neviem si predstaviť, že by sme vhupli do zápasov po dvoch mesiacoch bez bazéna."

  Vodnopólová sezóna bola napokon ukončená bez určenia majstra a predstavitelia vodného športu sa ocitli na suchu.

  „Chýba to,“ ťažká si dvojnásobný majster Slovenska. „Človek bol zvyknutý na nejaký režim a teraz a z jedného dňa na druhý všetko seklo. Nie sme však jediný šport, ktoré sa to dotklo. Tú jednu sezónu musíme oželieť a uvidíme, čo bude ďalej. Verme, že sa to zlepší a aspoň nový ročník bude v poriadku. Podstatné je, aby sme sa čím skôr vrátili do normálneho života.“

  Zatiaľ čo väčšina športovcov sa momentálne pripravuje doma a čaká na vylepšenie pandemickej situácie, oporu Sršňov môžete stretnúť každý deň v Chate na Jahodnej. Ak nakuknete do malého okienka s občerstvením, obslúži vás tam práve on.

  „Bohužiaľ, vodné pólo je na Slovensku malým športom a profesionálne podmienky sa zabezpečiť nedajú. Fungujeme na poloamatérskej báze a bez civilných zamestnaní by sme neprežili,“ hovorí Ladislav Vidumanský mladší, ktorý sa staral v zime o občerstvenie lyžiarov, teraz pomáha hasiť smäd turistov a cyklistov. „Chvalabohu, počasie nám teraz slúži a vieme ľuďom ponúknuť aspoň základné služby. Ja som navyše rád, že nemusím sedieť doma, ale som trochu na vzduchu a medzi ľuďmi.“

  Pravda, od ideálu má súčasná situácia ďaleko a podnikanie v gastro-rekreačných službách je momentálne skôr o prežití. „Jasné, že nás to zasiahlo. Servis je teraz naozaj základný, ale teší ma pomáhať ľuďom, ktorí si sem chodia zašportovať. Nedá sa to však porovnať s minulým rokom, keď sme fungovali v plnej prevádzke. Teraz sa snažíme prežiť a dúfam, že to zvládneme.“

  V rámci svojich tréningov už Vidumanského navštívili na kopci nad Košicami viacerí spoluhráči z bazéna. Keď vidí prichádzať na bicykli žlto-čierne klubové tričká, teší sa ako študent pred začiatkom prázdnin.

  „Bol tu Miki Mikloda, parádnu „štreku“ s deťmi v cyklosedačkách si dal Tomáš Hoferica s Andrejom Zarevom. Je super, ak vyberú deti na vzduch, pretože pohyb a príroda teraz chýbajú každému. Verím, že prídu častejšie, pretože ja sa s nimi stretnem vždy veľmi rád. A bohvie kedy sa najbližšie stretneme v bazéne,“ podotýka „Vidu“.

  Ako sa však hovorí, majster obuvník chodí bosý. Zatiaľ čo on sa stará o pitný režim pre športujúcich ľudí, sám veľa času na tréning nemá.

  „Veru, ja by som do týchto lesov vybehol veľmi rád, ale práca je teraz prvoradá. Ja si to teraz obehávam medzi regálmi v obchode, tak aby sme mali zabezpečené veci pre ľudí. Toto je teraz môj šport,“ usmieva sa L. Vidumanský.

  V akom-takom pohybe sa samozrejme udržiava, no každému vodnému pólistovi teraz chýba predovšetkým voda. „Mám známych, ktorí sa chodili do Bukovca či Jazera otužovať aj v zime. Ja osobne si však radšej počkám na normálnu vodu. Verím, že to už nebude trvať až tak dlho,“ uzatvára pre košiceonline.sk kapitán ŠK Hornets Košice Ladislav Vidumanský mladší.


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri