•  
 •  
 • V šlágri 1.kola výhra našich mužov v dobrom zápase s Novákmi

  Najvyššia vodnopólová súťaž mužov odštartovala novú sezónu 20/21 víkendovým šlágrom prvého kola, v ktorom sedemnásobný majster Slovenska ŠK Hornets Košice privítal pred prázdnymi tribúnami 15-násobného majstra KVP Nováky. Zápasy týchto dvoch súperov sľubovali vždy zaujímavú zápletku od začiatku až do konca a inak tomu nebolo ani teraz. Stretnutie si mali možnosť fanúšikovia vodného póla na Slovensku vychutnať prostredníctvom priameho internetového prenosu. Zverenci Karola Bača mladšieho natiahli šnúru víťazných zápasov v mužskej extralige už na číslo 13. Tá sa začala výhrou v 1.kole uplynulej sezóny, keď sršni porazili Olympiu Košice v otváracom zápase 16:7.

  Na úvod sezóny sa hralo dobré, svieže vodné pólo, zápas hodný pomenovania šláger

  Víťaz SP z uplynulých dní ŠK Hornets Košice s Novákmi zvolil od začiatku stretnutia opatrný mod a aj preto sme v prvej štvrtine videli len dva góly a to po jednom na oboch stranách. Strelci sa rozstrieľali v druhej štvrtine, ktorú domáci ovládli 5:1 a zavelili jasne do útoku za úvodnými bodmi v tejto sezóne. Zdalo sa, že po prvom polčase je v prospech domáceho tímu vymaľované, veď na ukazovateli skóre svietil stav 6:2. V zápasoch týchto dvoch súperov platí, že stačí jeden jediný moment a všetko sa začne obracať úplne iným smerom a skoro na to došlo aj v tomto zápase. Hralo sa výborné vodné pólo, na to, že je začiatok sezóny sa plávalo výdatne smerom hore - dole. Po tretej štvrtine viedli domáci sršni len o dva góly 8:6 a nakoniec dokázali odraziť snahu nepríjemného súpera o vyrovnanie a na svoje konto si prípísali výhru o gól 10:9. Bol to zaujímavý duel s dvoma rozdielnymi polčasmi, čo potvrdil aj lodivod sršňov Karol Bačo ml.: ,, Áno, presne tak.Tento zápas by som rozdelil na dve polovice, v prvej polovici sme hrali výborne, koncentrovane, vyhrávali sme po prvom polčase 6:2, naozaj začali sme perfektne. Potom prišli momenty, počas ktorých sme loptu hlúpo súperovi odovzdali, hráči, ktorí boli v šanciach posúvali loptu do pozícií, z ktorých sa strieľať nedalo, na to prišli chyby, na ktoré som chlapcov upozorňoval už pred začiatkom stretnutia na taktickej porade. Koncentrácia v druhej polovici bola oveľa horšia, ale Pán Boh zaplať za vydarené prvé dve štvrtiny, počas ktorých sme si vytvorili taký náskok, ktorý sme už vedeli do konca zápasu udržať. " Svieži, dynamický zápas musel divákov baviť: ,, Pre divákov to bol na sledovanie pri televíznych prijímačoch výborný zápas a dobrá reklama na naše vodné pólo, prakticky do poslednej sekundy sa nevedelo kto zvíťazí a aj tempo bolo na naše pomery dosť solídne plávalo sa hore-dole, v závere sme vylúčeniami dali súperovi šance v presilovke o dvoch hráčov, na čo sme si mali dať väčší pozor. Vždy, ak hráme s KVP Nováky, sú tie zápasy naozaj veľmi tesné a napäté až do konca."
    Brankár Tomáš Balog : ,, S Novákmi je to vždy veľmi náročné! "

  ,, S Novákmi sú to vždy náročné zápasy, pretože oni hrajú naplno od začiatku až do samotného konca, vedeli sme, že to jednoduché nebude. V polovici strentutia sme už vyhrávali štvorgólovým rozdielom 6:2, ale potom sme začali kiksovať. Prispôsobili sme sa ich hre, boli sme pasívnejší v útoku, urobili sme viacero chýb v obrane a ponúkli sme hosťom pár dvojitých vylúčení. Ustáť to aj kondične ale aj psychicky je veľmi náročné, ale chvalabohu sme to nakoniec zvládli. Pri tých presilovkách, ako si to hráči prehadzujú z jednej strany na druhú, to nie je med lízať a presúvať sa hore dole. Poriadnes som musel po každom útoku predýchavať a pripraviť sa na ďalší novácky útok. Sme dobre rozbehnutí, sme dobrá partia a hrá sa nám veľmi dobre, " prezradila nám po vydarenom zápase naša brankárska jednotka Tomáš Balog. Troma gólmi v zápase zahviezdil mladý Patrik Adamec : ,, Pocity mám zmiešané, pretože v prvej polovici sme dokázali dominovať, k ničomu sme súpera nepustili, ale druhý polčas nám nevyšiel.Bolo tam veľa chýb, ešte kondične treba zapracovať na veciach, verím, že to bude lepšie. Viedli sme o štyri góly a asi sme si mysleli, že to ďalej pôjde samo. Prestali sme hrať to, čo sme mali hrať, nakoniec som rád, že to vyšlo, ako to vyšlo. Mali sme tam zbytočné vylúčenia, presilovky o dvoch hráčov, to všetko však patrí k samotnej hre. Sme radi za výhru na začiatok sezóny."

  ŠK Hornets vs KVP Nováky 10:9 ( 1:1, 5:1, 2:4, 2:3 )

  Góly: Adamec 3, Baran, Grutka a Zareva po 2, Binar - Ravinger a Kováčik po 3, Zaťovič 2, Tisaj 1


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri