Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • V Extralige mužov v derby proti Modrým Drakom sme ťahali za kratší koniec

V 3.kole vodnopólovej Extraligy mužov nastúpili naši muži v sobotu večer v derby proti ŠKP Modrí Draci. A veru, bolo sa na čo pozerať. Od začiatku až do konca sa hralo rýchlo, v nasadení, veľa sa plávalo hore dole a padlo spolu 24 gólov.

Po vylúčení Grutku išli Modrí Draci do vedenia a následne sme dostali ďalšie dva góly, takže tri minúty pred koncom prvej časti hry prehrávali naši hráči už 0:3. Vylúčenie Modrých Drakov na náš prvý presný zásah premenil Balogh a znížil na 1:3. Do konca prvých ôsmich minút sme mali výhodu ešte dvoch presilových hier, ale ani jednu sme na gól nepretavili. Druhé dejstvo sme začali výborne a gólom Tomáša Bača sme znížili na 2:3, lenže po faule Grutku sa súper presadil z pokutového hodu a prehrávali sme 2:4. Potom dostali zverenci trénera Karola Bača mladšieho výhodu presilovky a znova sa presadil Balogh a upravil na 3:4. Niečo viac ako päť minút pred polčasom sme však inkasovali piaty gól a dve aj pol minúty pred klaksónom aj šiesty - 3:6. V posledných dvoch minútach sa novic v našom tíme Tabačar prihlásil o slovo a v presilovke skóroval na 4:6, následne súper reagoval siedmym gólom, ale 50 sekúnd pred koncom Tomáš Bačo upravil v početnej výhode na polčasový stav 5:7. Podobne ako druhú štvrtinu, aj tú tretiu sme začali gólom, výhodu presilovej hry využil Baran a upravil na 6:7. Modrí Draci nám po ôsmom góle znova ,,utiekli " na dva góly -  6:8 a v oslabení sme inkasovali deviaty gól a necelé dve minúty pred koncom aj desiaty. Baran sa dokázal strelecky znova presadiť, keď využil výhodu presilovky a znížil na 7:10. V poslednej štvrtine po využití presilovej hry dal náš ôsmy gól Balogh - 8:10 a Baran reagoval ďalším presným zásahom na 9:11. Päť minút pred koncom súper využil presilovku na 12-ty gól v našej sieti a necelé tri minúty pred definitívnym záverom bol úspešný aj po 13-ty krát. Necelé dve minúty pred koncom Modrí Draci skórovali v presilovke, na čo reagoval Balogh tiež gólom v početnej výhode a uzavrel tak definitívne výsledok stretnutia na 10:14. V ďalších dvoch zápasoch sa predstavíme v domácom bazéne, v sobotu od 19-tej hodiny hráme proti KVP Nováky a v nedeľu od 10,00 hod pre zmenu v derby nastúpime proti ŠK Olympia Košice.

ŠK HORNETS KOŠICE vs ŠKP Modrí Draci 10:14 ( 1:3, 4:4, 2:3, 3:4 )

Góly: Baran 4, Balogh 3, T.Bačo 2, Tabačar 1

Priebeh zápasu: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7, 6:7, 6:10, 8:10, 8:11, 9:11, 9:14, 10:14

Zostava ŠK Hornets : 1 Balog, 2 D.Bačo, 3 M.Kleščinský, 4 Adamec, 5 Matejka, 6 Baran, 7 Vrba, 8 T. Bačo, 9 Grutka, 10 Balogh, 11 D.Kleščinský, 12 Tabačar, 13 Maroši, 14 Binar