Najbližší zápas: ŠKP Modrí Draci vs ŠK HORNETS

 •  
 •  
 • V druhom semifinále nešťastná prehra našich sršňov po pokutových hodoch

  Naša najvyššia vodnopólová súťaž mužov mala v sobotu večer v metropole východu na programe druhé semifinálové stretnutie. V košickom bazéne si to medzi sebou rozdali ŠK Hornets Košice a KVP Nováky a súboj presne ako sme očakávali bol znova mimoriadne vyrovnaný až do samého záveru. O víťazovi museli rozhodnúť strely zo značky päťmetrového hodu. Žiaľ, pani šťastena sa na nás neusmiala a nakoniec sme v riadnom hracom čase remizovali s KVP 7:7 a na pokutové hody sme prehrali celkovo 9:10 a to znamená, že v sérii už prehrávame 0:2. Tretí semifinálový duel je na programe v stredu 4.mája 2022 od 18,00 hod v NCVP v Novákoch.

  ŠK HORNETS KOŠICE vs KVP NOVÁKY 9:10 po pokutových hodoch ( 2:2, 0:4, 2:1, 3:0 - 2:3 )


  Zostava ŠK Hornets Košice

  1 Tomáš Balog, 2 Martin Binar, 3 Matej Kleščinský, 4 Patrik Adamec, 5 Maroš Píro, 6 Dani Bačo, 7 Viktor Vrba, 8 Tomáš Bačo, 9 Miroslav Grutka, 10 Branislav Balogh, 11 MIroslav Mikloda, 12 Andrej Zareva, 13 Ladislav Rajdoš, 14 Pavol Tabačár

  Zostava KVP Nováky

  1 Daniel Veterník, 2 Alexander Ravinger, 3 Juraj Zaťovič, 4 Niccolo Innocenti, 5 Denis Kresťanko, 6 Adam Berlanský, 8 Tomáš Bielik, 9 Benjamín Iliaš, 10 Andrej Kováčik, 11 Patrik Tisaj, 12 Peter Marco Mihál, 13 Adam Šimkovič

  Rozhodcovia: Adam Czaszko, Róbert Horváth

  Delegát: Ladislav Bottlik

  Prvá štvrtina:

  Do druhého semifinálového stretnutia nastúpili obidva tímy plné odhodlania, sršni s jasným cieľom vyrovnať sériu na 1:1, KVP s chuťou vybojovať si finálový mečbal a do Košíc sa už nevracať. Skóre zápasu otvorili hostia po presnom zásahu Alexandra Ravingera, ktorý dostal peknú prihrávku do centra a Nováky vyhrávali 1:0. Vysoko taktický súboj na košickej krytej plavárni pokračoval ďalej, obrany hrali naplno a strelci sa len veľmi ťažko dostávali do výraznejších šancí. V polovici úvodnej štvrtiny bol vylúčený Patrik Tisaj, ale dobrú strelu sršňov zlikvidoval Adam Šimkovič, takže presilovkový marazmus pokračoval ďalej. Krátko na to bol vylúčený Viktor Vrba v domácom tíme a KVP zmenil toto konštatovane o presilovkách a dal druhý gól v stretnutí, postaral sa oň znova Alexander Ravinger a sršni už prehrávali 0:2. 93 sekúnd pred koncom napriahol bombu ako z dela Maroš Píro a znížil stav duelu na 1:2. 30 sekúnd pred koncom bol vylúčený Adam Berlanský a 5 sekúnd pred koncom to ľavačkou napálil nad hlavu Adama Šimkoviča Andrej Zareva a vyrovnal na 2:2.

  Druhá štvrtina:

  Druhú štvrtinu začal KVP výborne, Patrik Tisaj nabil parádne Jurajovi Zaťovičovi a ten z jednej prekvapil peknou strelou v bráne ŠK Hornets Košice Tomáša Baloga a Nováky viedli o gól 3:2. Následne sa Marco Mihál prezentoval peknou bombou ale Tomáš Balog v bráne Hornets jeho strelu vytesnil. Maroš Píro sa následne dopustil faulu a hostia dostali výhodu presilovej hry, ale tvrdú strelu pravačkou Tomáš Balog vyrazil a gól z toho nakoniec nebol. V polovici druhej štvrtiny stále KVP viedol v Košiciach tesne 3:2. Toto konštatovania zmenil po peknej priamej strele na košickú bránu Patrik Tisaj a znova Nováky viedli o dva góly - 4:2. Krátko na to sme videli vylúčenia na oboch stranách, Patrik Adamec a Andrej Kováčik, strela sršňov smerovala do žrde brány Adama Šimkoviča. Potom prišla pekná prihrávka do centra a tam sa najlepšie zorientoval Peter Marco Mihál a potešil svoj tím piatym gólom v zápase - 2:5. Sršni dostali šancu znížiť stav zápasu po vylúčení Tomáša Bielika ale gól v presilovke nedali. 89 sekúnd pred koncom znova vzájomné vylúčenie v zápase, za hostí Benjamin Iliaš a za domácich Andrej Zareva a následne vylúčenie v domácom tíme Branislav Balogh a KVP využil presilovú hru na svoj šiesty gól, ktorý dal Tomáš Bielik a už to bolo 6:2 pre KVP Nováky. Osem sekúnd pred koncom bol vylúčený Andrej Kováčik ale strela v bráne neskončila a tak po prvom polčase prehrával ŠK Hornets Košice s KVP Nováky 2:6 (2:2, 0:4).

  Tretia štvrtina:

  V tretej štvrtine bol vylúčený v tíme hostí Niccolo Innocenti a v presilovke sa dokázal strelecky presadiť Tomáš Bačo, ktorý strelu umiestnil pekne k pravej žrdi a znížil na 3:6. Následne sa previnil strelec tretieho gólu na strane sršňov ale dobrá strela na gól bola nakoniec domácimi hráčmi zblokovaná. Sršni zapli na vyšší prevodový stupeň a ďalší protiútok pretavili do štvrtého presného zásahu, po peknom góle Daniho Bača to bolo už len o dva góly - 4:6. Hneď na to fauloval Tomáš Bielik a tréner sršňov Karol Bačo mladší si vzal oddychový čas. Prvú strelu ramenom Adam Šimkovič vyrazil a druhá strela smerovala mimo bránu KVP Nováky. V polovici tejto časti hry ďalekonosnú strelu Andreja Zarevu zneškodnil Adam Šimkovič. Potom fauloval Martin Binar a tréner Peter Nižný si vzal oddychový čas, ale gól z toho nakoniec nebol. V domácom tíme sa následne previnil Viktor Vrba a krátko na to aj Martin Binar, prvá strela smerovala do brvna a druhá už do vinkľa brány ŠK Hornets Košice. Strelecky sa znova presadil Tomáš Bielik a Nováky vyhrávali 7:4. V závere tejto časti hry bol vylúčený u hostí Andrej Kováčik ale vyloženú šancu sršni prepásli a tak po troch častiach ŠK Hornets Košice prehrával s KVP Nováky 4:7 ( 2:2,0:4, 2:1 )

  Štvrtá štvrtina:

  Do posledných ôsmich minút vstúpili domáci hráči s trojgólovým mankom 4:7 a mali čo robiť. Vylúčený bol v tíme KVP Nováky kapitán Juraj Zaťovič a peknou strelou sa prezentoval Viktor Vrba a znížil stav na 5:7. V druhej minúte bol vylúčený Tomáš Bačo ale hostia priamou strelou v bráne Tomáša Baloga neohrozili. Z ďalšieho protiútoku sršni po góle Andreja Zarevu znížili na 6:7. Potom sa vylučovalo, v tíme ŠK Hornets Košice bol vylúčený Maroš Píro do konca stretnutia s náhradníkom ale gól nepadol a na druhej strane strelu Martina Binara zlikvidol Adam Šimkovič. Sršni dostali výhodu presilovej hry po vylúčení Patrika Tisaja ale strelu do krátkeho rohu pekne pokryl Adam Šimkovič a stále to bolo tesné pre hostí 7:6. Do konca stretnutia zostávali štyri minúty a bombu hostí zlikvidoval Tomáš Balog ale jeho spoluhráči sa na druhej strane nepresadili v útoku. Niečo viac ako dve minúty pred koncom bol vylúčený Juraj Zaťovič ale sršni šancu na vyrovnanie prepásli. 94 sekúnd pred koncom strelu mimo brány vyslal Andrej Zareva, len to tak zahučalo a následne si tréner KVP Nováky Peter Nižný vzal oddychový čas. Gól z útoku hostia nedali a 65 sekúnd pred koncom bol vylúčený Adam Berlanský a tréner sršňov si vzal oddychový čas. Sršni dostal šancu na vyrovnanie a aj sa to podarilo po peknej akcii, ktorú zakončil Miroslav Mikloda a vyrovnal na 7:7. Následný protiútok hostia nevyužili na gól a prišla posledná šanca ŠK Hornets, ktorú však domáci prepásli a tak v riadnom hracom čase sme víťaza nepoznali, stav 7:7 ( 2:2, 0:4, 2:1, 3:0 ).

  Pokutové hody:

  Andrej Zareva prekonal v bráne Daniela Veterníka 1:0

  Peter Marco Mihál vyrovnal bombou do pravého horného rohu 1:1

  Martin Binar gól nedal, Veterník bombu zneškodnil 1:1

  Juraj Zaťovič napálil bombu len do brvna a stále to bolo 1:1

  Branilslav Balogh do pravého dolného rohu zvýšil stav na 2:1

  Alexander Ravinger do protipohybu Tomáša Baloga vyrovnal na 2:2

  Tomáš Bačo gól nedal, Daniel Veterník vystihol smer strely a bolo to 2:2

  Tomáš Bielik gól dal a Novákvy vyhrávali 3:2

  Pavol Tabačár gól nedal, strela smerovala len do žrde a Nováky súboj vyhrali celkovo 10:9 


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri