Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Starší žiaci ŠK Hornets Košice v spoločnej časti Zimných MSR v Novákoch na 6.mieste

Od piatka do nedele si naši starší žiaci zahrali v bohatej 5-zápasovej nádielke v spoločnej časti Zimných MSR vo vodnom póle v NCVP v Novákoch. Zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa nastúpili postupne proti KVP Komárno, XBS waterpolo Šamorín, proti topoľčianskej Pirani, Slávii UK Bratislava a posledným, mimoriadne náročným súperom, bol veľký ašpirant na zisk trofeje a zlatých medailí, domáci KVP Nováky.

V úvodnom zápase spoločnej časti Zimných MSR vo vodnom póle starších žiakov v piatok naši mladí vodní pólisti porazili KVP Komárno 9:8 po pokutových hodoch, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 8:8 a na pokutové hody vyhrali zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa 4:1. Naše góly v zápase dávali Gajdoš, ktorý súperovho brankára prekonal 4x, dva góly dal Fabišík a po jednom pridali Sándor a Baltes. Prvú štvrtinu sme vyhrali tesne o gól 3:2, keď Gajdoš v presilovke a Sándor poslali sršňov do vedenia na 2:0. Súperovi sa z pokutového hodu podarilo znížiť na 2:1, no Gajdoš rovnakou mincou oplácal a už to bolo 3:1. Chvíľka nepozornosti v obrane nás jednu sekundu pred koncom stála gól na 3:2. V druhej časti sme videli v Novákoch len po jednom góle na oboch stranách, KVP vyrovnal na 3:3, no 22 sekúnd pred koncom polčasu Baltes rozhodol o tom, že spokojnejší po tejto časti hry budeme my - 4:3. V tretej štvrtine sa znova Komárnu podarilo vyrovnať na 4:4, ale Fabišík poslal náš tím do vedenia na 5:4. Od tohoto momentu sa nám však prestalo dariť a z 5:4 sme dostali tri góly po sebe a razom bol stav 5:7 v náš neprospech po troch štvrtinách. V tej poslednej Gajdoš znížil na 6:7 a súper po premenenom pokutovom hode vyhrával znova o dva góly, no naši chlapci sa v závere zmobilizovali a po góloch Fabišíka a Gajdoša sa zápas skončil remízovo 8:8. Nasledovali pokutové hody a tie sme zvládli výsledkom 4:1 a pripísali si na úvod cenné víťazstvo na naše konto.