•  
 •  
 • Sršni po prehre v piatom zápase v Extralige nakoniec na 4.mieste, reakcia trénera Karola Bača mladšieho

  Extraligová sezóna vodných pólistov na Slovensku 2021/ 2022 je definitívne za nami. Poznáme majstra, ktorým sa po sérii 3:1 na zápasy stal KVP Nováky a poznáme aj bronzového medailistu. Stal sa nim ŠKP Modrí Draci Košice, kotrý v poslednom piatom stretnutí vypätej série zdolal našich sršňov 10:6 a v celej sérii vyhral nakoniec 3:2. 

  V prvej štvrtine rozhodujúceho piateho stretnutia išiel do vedenie na 2:0 náš súper, ale 39 sekúnd pred koncom Zareva peknou strelou znížil na 2:1. Druhá časť hry vyšla lepšie ŠKP Modrí Draci, ktorý dal štyri góly po sebe a polčas vyhral 6:1. V tretej časti hry pridal siedmy gól a už to bolo 7:1, necelé tri minúty pred koncom Píro znížil na 7:2. Po menšej šarvátke v bazéne sa nám Tabačárom podarilo znížiť na 7:3 a takýto bol stav pred záverečnou štvrtinou. V nej sme sa po presných zásahoch Vrbu a Zarevu dotiahli na 7:5, no následnej dali Modrí Draci tri góly po sebe a dostali sa do vedenie na 10:5. Záverečné strelecké slovo v tejto sezóne si vzal Adamec, ktorý 38 sekúnd pred koncom upravil stav na konečných 10:6.

  ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK HORNETS KOŠICE 10:6 ( 2:1, 4:0, 1:2, 3:3 ) - na zápasy 3:2

  Góly: Zareva 2, Adamec, Píro, Vrba, Tabačár po 1

  Zostava ŠK HORNETS KOŠICE:

  1 Balog, 2 Binar, 3 Kleščinský, 4 Adamec, 5 Píro, 6 Zareva, 7 Vrba, 8 T.Bačo, 9 Grutka, 10 Balogh, 11 Mikloda, 12 Matejka, 13 Maroši, 14 Tabačár

  Pozápasové vyjadenia trénera Karola Bača ml., ktorý duel sledoval po predchádzajúcej červenej karte z tribúny  a duel viedol ako hlavný tréner Alexander Nagy pre kosiceonline.sk

  Zatiaľ čo na strane Modrých Drakov striekalo šampanské, v tábore Hornets zavládlo sklamanie. Sršne boli počas oboch pandemických sezón na čele tabuľky a keď sa teraz sezóna konečne dohrala, ostali bez medailí. Svoju rolu možno zohral aj fakt, že v rozhodujúcom súboji sezóny absentoval na striedačke trénera Karol Bačo mladší. Po červenej karte z predošlého zápasu mohol totiž stretnutie sledovať iba z tribúny.


  „Určite ma to mrzelo. Až príliš som sa tešil z gólu Braňa Balogha a dostal som červenú kartu. Je to aj moja chyba, ale napríklad v tomto zápase prekročil čiaru viackrát aj tréner súpera. Ale ok, beriem to a mrzí ma, že som vynechal až dva zápasy série. Prvý zo zdravotných dôvodov, druhý po mojej chybe. Mrzí to, ale stalo sa a život ide ďalej,“ povzdychol si známy trénerský búrlivák, ktorý však hodnotil sériu s chladnou hlavou.

  „Súperovi blahoželám, pretože v tomto zápase bol lepší a disciplinovanejší. Vyhrali teda zaslúžene,“ skonštatoval Bačo. Emotívny záver série pripísal aj nasadenému rozhodcovskému metru. „Emócie tam boli, ale s chladnou hlavou hovorím, že rozhodcovia nevedia zvládať takéto zápasy. Nie sú na to zvyknutí. Ak by riešili niektoré situácie vo vode skôr, tak by predchádzali podobným konfliktom.“

  Pri celkovom hodnotení čierno-žltej sezóny vládne spokojnosť s mládežou, k dokonalej spokojnosti chýbala bronzová seniorská bodka.

  „Pre mňa je najdôležitejšie to, že v našom klube máme obsadené všetky vekové kategórie. Niečím takým sa u nás môžu pochváliť už iba Nováky. Nemáme legionárov a možno ak by sme vypustili nejaké kategórie, tak by sme získali peniaze na cudzincov. To však nie je naša cesta. Filozofia klubu je jasná a aj mužov som dnes motivoval tým, že vo všetkých kategóriách sme najlepším košickým klubom. Tentoraz to nevyšlo a Draci nás predbehli po dlhých rokoch. Súvisí to aj s istou generačnou výmenou. Vypadol nám strelec Baran, na tréningy nechodili starší hráči či študenti. Na našich juniorov to bolo ešte veľa, ale ich čas príde. Pracujeme s deťmi z Košíc a tešíme sa z úspechov mládeže,“ zamyslel sa Karol Bačo mladší.

  Prípadný návrat do bojov o zlato je podľa neho závislý aj od toho, čo sa rokmi piplaní odchovanci rozhodnú zotrvať v Košiciach. „Každý rok nás opúšťajú chlapci, ktorí mieria za prácou či štúdiom. S tým my nenarobíme nič. Len v našom klube sme prišli za posledných pár rokov o dvoch reprezentačných brankárov. Košický plavecký šport navyše čaká počas obdobia rekonštrukcie bazéna ťažké obdobie, ale nejako to musíme zvládnuť. Budeme pracovať ďalej a uvidíme, čo to prinesie do budúcnosti,“ uzavrel tréner Hornets Košice.


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri