Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs KVP Nováky

 •  
 •  
 • Šestica sršňov v reprezentačnej čiapočke v Bratislave, aké má pocity a čo zažila v našom hlavnom meste ?

  Vodní pólisti takisto ako plavci, akvabely a diaľkoví plavci využili možnosť trénovať v bazéne na bratislavských Pasienkoch počas uplynulého týždňa od pondelka do piatka. Z účastníkov januárových majstrovstiev Európy v Budapešti sa však pripravovali v našom hlavnom meste iba štyria hráči, ktorých doplnili členovia širšieho kádra národného tímu a juniorskí reprezentanti.Medzi nimi sme našli aj šesticu mladých hráčov z nášho klubu ŠK Hornets Košice a to pod dohľadom trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo mladší, ktorý je v našom tíme trénerom a tiež športovým riaditeľom. Našej šestice Martin Laciak, Samuel Baran, Branislav Balogh, Dani a Tomáš Bačo a Tomáš Zolovčík sme sa po návrate do Košíc opýtali, ako tento týždeň z ich pohľadu vyzeral a čo im dal ?

  Chlapci, ako ste sa cítili vo vode po tak dlhom čase a aké pocity vami lomcovali ?

  MARTIN LACIAK : Už po prvom skoku do vody som vedel, že niečo je zlé, bol to taký nezvyčajný pocit, pretože trénovať po vyše dva aj pol mesiaci nie je žiadna sranda, každý záber ma bolel, bol som akokeby taký “ťažký” vo vode, takže začiatok nebol vôbec jednoduchý.

  SAMUEL BARAN : Bol to čudný pocit po tak dlhej dobe, ale bol som rád, že sme sa konečne dostali do vody.

  BRANISLAV BALOGH : Samozrejme, nebolo to jednoduché zo začiatku, bol to, povedal by som až zvláštny pocit, predsa len dlho sme neboli vo vode a takmer som zabudol, aké je to byť vo vode. Ale myslím si, že postupne sa to už zlepšovalo deň po dni.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Ocitol som sa  vo vode prvý krát po takom dlhom čase, priznám sa, to bol taký divný pocit, ktorý ani neviem ako by som narýchlo opísal. Je to ťažké.

  TOMÁŠ BAČO : Po dlhom čase vo vode som sa cítil oddýchnutý a svieži. Voda mi až tak nechýbala, ale tréning s chlapcami bol vážne super a po dlhom čase spolu vo vode, no poviem vám, bol to fajn pocit. Vládať som vládal, keďže tempo nebolo tak rýchle a nemal som žiadny problém s plávaním.

  DANI BAČO : Prvý deň vo vode som sa cítil, akoby som len začínal hrať vodné polo, nevládal som plávať, boleli ma ruky a ešte k tomu aj ťažko sa mi plávalo. Ďalšie dni už som sa cítil lepšie, aj ľahšie sa mi plávalo.  Aké boli tréningy a na čo tréneri kládli dôraz ?  MARTIN LACIAK : V prvom rade išlo o to, aby sme si na tú vodu po dlhšom čase zvykli, takže prvé tréningy boli zamerané na plávanie, ktoré ja ako brankár veľmi neobľubujem, ale určite to bolo veľmi potrebné, aby sme zase nabrali nejakú kondíciu. Počas týždňa uvoľnili podmienky a tak sme mali už aj lopty a bol som veľmi rad, že si konečne môžeme vo vode aspoň trochu zaprihrávať a zastrieľať.

  SAMUEL BARAN : Tréningy boli v pohode, väčšinou sme plávali, čo je normálne po tak dlhej doby bez vody, ale mali sme aj loptu a bránu, čo som rád, keďže nemusím veľmi to plávanie. Ale uvedomujem si, že je potrebné plávanie, aby sme sa dostali späť do kondície.

  BRANISLAV BALOGH : Tréningy boli prevažne vo vode, ale taktiež sme absolvovali aj jeden suchý tréning, kde sme mali beh a rôzne cvičenia s gumami. Čo sa týka tréningov vo vode, tak počas prvých dvoch dní, kde sme mali len hodinu vo vode,tak to bolo hlavne o tom zžiť sa s vodou a k tomu nejaké to ,,menšie" plávanie. Počas ďalších dní sme už mali dve hodiny tréning, prvú hodinu sme hlavne naberali plaveckú kondíciu a druhú hodinu boli na programe nejaké tie nahrávky a streľba.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Tréningy boli skôr zamerané na plávanie a naberanie kondície.

  TOMÁŠ BAČO : Tréningy neboli pre mňa až tak náročné, keďže som bol oddýchnutý a chodieval som často na bicykel. Je ale pravdou, že behanie okolo jazera mi dalo dosť zabrať. Tréningy boli od pondelka do stredy jednofázové, keďže sa pravidlá uvoľnili, tak vo štvrtok sme mali dvojfázový tréning vo vode po dve hodiny. Na tréningu sme kládli dôraz na techniku pri plávaní a pri streľbe, takisto dať si záležať na dotiahnutí strely a dať si pozor, aby sme sa nezranili.

  DANI BAČO : Tréningy boli zamerané hlavne na plávanie, neskôr keď uvoľnili 4.
  fázu sme využili aj lopty a brány . Pri plávaní a streľbe sme kládli dôraz hlavne na techniku. Čo sa týka techniky, začali sme zľahka, aby sme sa nezranili.  Aké to je pre vodného pólistu byť konečne vo vode a ako podľa vás dlho potrvá pokiaľ sa znova dostanete do formy spred krízy ?  MARTIN LACIAK : Ja si myslím, že pre každého vodnopólistu je bazén veľmi dôležitý, veď na tom je založený aj ten šport, ktorý sa bez vody hrať jednoducho nedá a určite si myslím, že všetci boli radi že môžu ísť po dlhom čase opäť do vody. Takisto všetci stratili kondíciu a formu, ktorú mali počas sezóny a ja si myslím, že u každého hráča je návrat formy individuálny, ja by som možno po mesiaci pravidelného trénovania mohol byť v nejakej forme a pohode, ktorú som mal počas sezóny, ale o tom je ešte ťažko hovoriť po týždni tréningov.

  SAMUEL BARAN : Je to super pocit! Voda mi už chýbala, naozaj. Teraz je dôležité trénovať čo najviac vo vode, pokiaľ nám to možnosti dovolia a dostať sa späť do formy bude trvať pár mesiacov.

  BRANISLAV BALOGH : Pre mňa osobne to bol super pocit byť konečne vo vode po takom dlhom čase. Myslím si, že ak začneme postupne trénovať aj na našej plavárni, tak do Slovenského pohára by sa tá forma mohla vrátiť.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Pre vodného pólistu je to taký iný pocit, lebo je zvyknutý byť každý deň vo vode, ale bolo to zaujímavé, myslím si, že sa znova dostať do takej kondície potrvá zhruba 2 až 3 mesiace.

  TOMÁŠ BAČO : Nie dlho, pretože ja si viem zvyknúť na tempo veľmi rýchlo, takže nebude mi to trvať dlho.

  DANI BAČO : Pre vodného pólistu je to super byť konečne vo vode, keďže je po dlhom čase v kolektíve a robí to čo ho baví. Podľa mňa mi bude trvať sa dostať do formy tak dva mesiace intenzívneho tréningu.


  Koľko kilometrov ste naplávali ?


  MARTIN LACIAK : Vôbec neviem koľko presne kilometrov som odplával, pretože som to nerátal, ale z môjho pohľadu toho nebolo vôbec málo.

  SAMUEL BARAN: Popravde som tie kilometre radšej nerátal a ešte ich aj dosť bude, čiže je to aj zbytočné ich počítať.

  BRANISLAV BALOGH : V priemere sme odplávali za tréning od štyroch do piatich kilometrov, takže za celý týždeň to molo byť nejakých 24 km.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Viem to povedať úplne presne, bolo ich 24!

  TOMÁŠ BAČO : Spolu to bolo 24 km.

  DANI BAČO : Denne sme stihli zaplávať 4 km, okrem štvrtka kde sme mali dvojfázový tréning, v ten deň sme odplávali 8 km dokopy. Za týždeň sme stihli odplávať okolo 24 km.  Čo vám ten týždeň osobne dal najviac, čo si z toho vezmete pre seba ?  MARTIN LACIAK : Určite mi ten týždeň dal to, že si treba viac vážiť bazén, v bežnom živote bol bazén samozrejmosť, každý deň sme trénovali vo vode, ale v momentálnej situácii je ten bazén veľká vzácnosť a my sme šport, ktorý na tréning potrebuje bazén, nenahradí to beh alebo cvičenie na suchu, takže za každú možnosť trénovania v bazéne v tejto situácii budem rád.

  SAMUEL BARAN : Dal mi to, že som mohol byť v bazéne a konečne sa stretnúť s ostatnými chlapcami z iných klubov a som za to vďačný.

  BRANISLAV BALOGH : Osobne mi tento týždeň dal možnosť konečne trénovať vo vode, ale taktiež to bola aj príjemná zmena po dvoch mesiacoch z domu trocha vypadnúť. Najviac som si zobral z toho - aspoň trochu zlepšenú kondíciu.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Tento týždeň mi dal určite to, že som si mohol skočiť konečne do vody, ale mi aj ukázal, že musím zamakať na kondícii.

  TOMÁŠ BAČO : Som rád, že som mohol byť v inom prostredí a zahrať a zatrénovať si s chlapcami a že som mohol vidieť Bratislavu.

  DANI BAČO : Tento týždeň mi osobne dal najviac, pravdivý obraz o  mne akú slabú kondičku mám. Z toho si vezmem, že budem musieť na tréningoch pridať a naviac si ísť zabehať von alebo zabicyklovať.  Čo hovoríte na to, koľko vás tam bolo hráčov z nášho klubu ?  MARTIN LACIAK : Je super, že sme boli na tomto sústredení až šiesti z ŠK Hornets, pretože predtým sme trénovali iba na suchu a tréning vo vode sme už potrebovali. Dúfam, že čoskoro budeme už celý klub trénovať vo vode.

  SAMUEL BARAN : Som veľmi rád, že nás bolo toľko z nášho klubu a mohli sme si spoločne zatrénovať.

  BRANISLAV  BALOGH : Tak bolo nás tu šesť z nášho klubu, vrátane dvoch mladých chalanov z výberu U16. Myslím si, že je to celkom pekný počet, ale taktiež dúfam, že na ďalších sústredeniach nás bude ešte viacej.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Z Hornets sme tam boli šiesti hráči a to je celkom dosť, ale bol som aj rád, lebo sa veľmi dobre poznáme a trávili sme spolu väčšinu času.

  TOMÁŠ BAČO : Z môjho pohľadu bolo dobré, že viacero kategórii bolo spoločne, že nielen muži, ale aj U16 a U19 si zatrénovali spolu.Je to dobrý pocit, že nás tam bolo veľa z ŠK Hornets.

  DANI BAČO : Teší ma, že toľkí prijali pozvánku na sústredenie z nášho klubu. Je to dobrá vizitka pre náš klub, že aj my sa chceme zúčastňovať takýchto sústredení a reprezentovať Slovensko.  Ako ste využili čas v Bratislave mimo tréningov ?  MARTIN LACIAK : Jeden deň sme mali také dlhšie voľné popoludnie, tak sme to využili a s chlapcami sme zašli na kávu do centra Bratislavy a takisto aj na hrad, takže sme mali menšiu túru v rámci tréningu, ale poväčšine času mimo tréningov sme oddychovali, pretože tie tréningy nám dali zabrať.

  SAMUEL BARAN : Boli sme v centre mesta na kávu a boli sme sa poprechádzať na hrade.

  BRANISLAV BALOGH : Mimo tréningov sme boli s chalanmi aj v meste a v Eurovei, ale tiež sme absolvovali aj menšiu prechádzku na hrad. Aj keď to sa chlapcom veľmi nechcelo, tak som ich musel trochu dokopať k tomu.

  TOMÁŠ ZOLOVĆÍK : Z ŠK Hornets sme tam boli dobrá partia a väčšinu času sme strávili spolu aj mimo tréningov. Boli sme si pozrieť aj naše hlavné mesto a napríklad aj bratislavský hrad.

  TOMÁŠ BAČO : S chalanmi z Hornets sme boli pozrieť mesto a hrad. Ja som, samozrejme, ihneď využil čas aj na nákupy. Pozreli sme kaviarne a obchodné centrá a tiež som vyskúšal pre mňa novinku  - bolt kolobežku, pretože my to v Košiciach nemáme.

  DANI BAČO : S chalanmi z Hornets sme sa boli prejsť na bratislavský hrad, z ktorého bol pekný výhľad na celú Bratislavu. Tiež sme boli v obchodnom centre.


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri