Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Po prehre vo štvrtom zápase o tretie miesto v Extralige vodných pólistov definitíva v sobotu!

Štvrtý zápas o 3.miesto v Extralige vodných pólistov sme prehrali a na zápasy je stav 2:2. O majiteľoch bronzu sa rozhodne v sobotu!

Do tohto stretnutia sme dnes nastúpili aj s Andrejom Zarevom a v bráne s Filipom Baloghom za priaznivého stavu 2:1 v sérii. Po našom nevydarenom útoku padáčik súpera kryl v našej bráne perfekne Balogh a po rohu sme úspešní neboli. Naopak, vylúčený bol Tabačar a súper išiel do vedenia 1:0 po góle Afanaseva. Ďalším vylúčeným hráčom bol u nás Tomáš Bačo a v posledných sekundách presilovky dal gól Horváth, ktorý zvýšil na 2:0. Následný protiútok nám nevyšiel a z neho dal gól Haluška a už to bolo 3:0. Následné vylúčenie Kleščinského sme ustáli bez gólovej ujmy. 46 sekúnd pred koncom sa presadil strelecky GRUTKA a znížil na 3:1. Krátko pred koncom bol vylúčený Zolovčík ale znova gól nepadol a presile sme sa ubránili a tak sa skončila prvá štvrtina výsledkom 1:3 v náš neprospech.

V druhom dejstve sa zaskvel peknou umiestnenou strelou KOPOLOVETS a znížil na 2:3. Necelé tri minúty pred koncom polčasu bol vylúčený v našom tíme Zareva a súper si vzal oddychový čas. Krátko po skončení presilovky sa presadil Horváth a prehrávali sme 2:4. 93 sekúnd pred polčasom napriahol Horváth a dal svoj tretí gól - 2:5. V bráne Balogha vystriedal Rajdoš. A z následného protiútoku sa pekným padáčikom blysol BINAR a znížil na 3:5 a takýmto výsledkom sa skončil prvý polčas.

V tretej osemminútovke po zapnutí vyššej frekvencie svetiel na plavárni sme dostali v 50.sekunde výhodu presilovej hry keď bol vylúčený Marián Tkáč a náš tím si vzal oddychový čas. Navyše bol vylúčený po pár sekundách Afanasev a gólovo sa z uhla presadil DANI BAČO a znížil na 4:5. Po vylúčení Tabačara sme si vydýchli ale krátko na to sa previnil Grutka a svoj štvrtý gól dal Horváth - 4:6. Na to reagoval pekným gólom do odkrytej brány KLEŠČINSKÝ a upravil na 5:6. Na centri sa dokázal presadiť Juhász a dal siedmy gól súpera - 5:7. Dve aj pol minúty pred koncom sme nevyužili presilovku a stále to bolo 5:7. Minútu a 50 sekúnd pred koncom napriahol Afanasev a dal ôsmy gól Modrých Drakov - 5:8. Krátko na to bol vylúčený Zareva a Afanasev dal deviaty gól - 5:9 a tak to vyzeralo v otázke skóre po troch častiach.

Čo priniesla posledná štvrtina? Náš šiesty gól dal padáčikom Tomáš BAČO a znižoval na 6:9, súper však Tkáčom odpovedal a dal desiaty gól - 6:10. Následne bol vylúčený Miško a v presilovke Tkáč upravil na 6:11. Dve aj pol minúty pred koncom chytil Rajdoš pokutový hod Hirjakovi a na druhej strane strieľal Binar do žrde. Tomáš BAČO 85 sekúnd pred koncom znížil na 7:11. A tak sa aj skončilo štvrté stretnutie o bronz.

ŠK HORNETS vs ŠKP Modrí Draci 7:11 ( 1:3, 2:2, 2:4, 2:2 )

Góly: T.Bačo 2, Binar. Kopolovets, Miško, Kleščinský a Grutka po 1 - Horváth 4, Afanasev 3, Tkáč 2, Juhász a Haluška po 1