•  
 •  
 • Po prehre v treťom semifinále je pred nami séria o bronz proti ŠKP Modrí Draci Košice

  Zabojovali, odohrali vyrovnané zápasy, na favorizovaného súpera však nestačili. Vodní pólisti ŠK Hornets Košice prehrali po dvoch zápasoch v Bratislave aj domáci tretí duel semifinálovej série so Sláviou UK a rovnako ako vlani zvedú súboj o konečnú tretiu priečku s mestským rivalom ŠKP Modrí Draci.

  „Zápasy boli tesnejšie ako samotné výsledky,“ pustil sa do hodnotenia série „sršeň“ Daniel Kleščinský. „Viackrát nám odskočili až v závere. My sme to však brali ako dobrú prípravu na sériu o bronz proti ŠKP. To bude podstatné. V semifinále sme mohli iba prekvapiť a čelili sme oveľa skúsenejšiemu súperovi. Nemáme sa teda za čo hanbiť.“

  Zverenci trénera Karola Bača mladšieho boli v treťom súboji série v poriadne rozpálenej nafukovačke kúpaliska Červená hviezda Slávii vyrovnaným súperom. Obe strany sa naťahovali o každý gól a úspešnejší boli napokon skúsenejší hostia.

  „Škoda, že to dopadlo takto,“ povzdychol si autor piatich gólov Hornets. „Snažil som sa hrať s chladnou hlavou a sústrediť sa iba na to, čo nám hovoril tréner. Mohli sme hrať ešte o čosi lepšie, ale snažili sme sa. Bodom zlomu v prvých dvoch zápasoch boli nevyužívané presilové hry. To sme teraz zlepšili a musíme byť teda spokojní. Aj keď sme samozrejme chceli vyhrať aspoň jeden zápas. Chýbalo možno aj trochu šťastia pri tyčkách a vyložených šanciach. Tréner nám kázal strieľať po vode, ale niektorí chlapci pálil nahor a lietalo to do publika, siete i rozhodcov. Kade-tade, len nie do bránky,“ pousmial sa Kleščinský.

  To, že išlo o vyrovnanú partiu, potvrdil aj hosťujúci Branislav Balogh.

  „Vedeli sme, že to nebude ľahké a bol to vyrovnaný zápas. Sme radi za výhru o dva góly. Mohlo to byť aj presvedčivejšie, ale kazili sme si to nekoncentrovanosťou a začiatočníckymi chybami. Podstatné však je, že sme to zvládli a sériu máme za sebou,“ odfúkol si bývalý hráč Hornets, ktorý ocenil aj húževnatý výkon súpera. „Hornets majú veľmi mladý tím a musím ich pochváliť. Boli to vyrovnané zápasy a určite to nebola ľahká séria.“

  Veľkou motiváciou Slávie UK bolo ukončiť sériu už v sobotu a vyhnúť sa tak nocovaniu na východe. „Tréner nám vravel, aby sme vyhrali a mohli ísť domov už v sobotu. Ja osobne tu ale ostanem do nedele a večer si asi v meste pozriem nejaký program Dní mesta. Poznám to tu dobre a teším sa aj na stretnutie s kamarátmi,“ poznamenal Balogh, ktorého tím čaká vo finále obhajca majstrovského titulu z Novák. „Favoritom sú určite Nováky. Hrali európsky pohár a ťahajú dlhú sériu bez prehry. My potrebujeme zmeniť veľa vecí a poriadne pridať. Proti Novákom si totiž nemôžeme dovoliť hlúpe chyby. Potom by to bolo veľmi ťažké.“

  Hornets čaká atraktívna mestská séria proti ŠKP. Modrí Draci prehrali svoju semifinálovú sériu s Novákmi rovnako 0:3 na zápasy. Súboje medzi košickými rivalmi sú spravidla mimoriadne emotívne a prinášajú množstvo súbojov i vylúčení. Inak to zrejme nebude ani v súboji o bronz.

  „S chlapcami sme si už vraveli, že to bude vypäté a bojíme sa toho, aby sme dohrali všetci. Dúfajme však, že to bude v rámci fair play a zvíťazí vodné pólo. Našim cieľom bude samozrejme medaila a myslím si, že na to máme,“ uzavrel odhodlaným tónom D. Kleščinský. (zdroj: Peter Jesenský, Košice online)

  3. semifinále extraligy:

  ŠK HORNETS Košice - Slávia UK Bratislava 8:10 (2:2, 1:1, 2:3, 3:4), konečný stav série 0:3

  Góly Hornets: D.Kleščinský 5, Binar, Kumičák a T.Bačo po 1


  Zoznam článkov

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri