Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Pekný darček pre trénera Karola Bača ml. po výhre v treťom stretnutí o bronzové medaily v Extralige mužov!

V treťom zápase o bronz v Extralige mužov výhra našich sršňov a skvelý darček pre trénera Karola Bača ml.k zajtrajším narodeninám a máme mečbal!

Po dvoch góloch Tabačara sme sa v prvej časti dostali do vedenia 2:0, ale súper vyrovnal na 2:2. V závere sa peknou strelou blysol Kleščinský a po prvej štvrtine sme vyhrávali tesne o gól 3:2.ŠKP sa podarilo v presilovke v druhej štvrtine vyrovnať stav 3:3. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a po krásnej prihrávke Tomáš Bačo dal náš štvrtý gól a znova sme sa dostali do vedenia na 4:3. ŠKP v presilovke vyrovnal v polovici druhej štvrtiny na 4:4. Desať sekúnd pred koncom polčasu súper využil presilovku a dostal sa do vedenia 5:4 a tak sa skončil prvý polčas. V ňom nemal náš súper ani jedného vylúčeného hráča, naši sršni sa previnili 7x. V tretej štvrtine zúročil krásnu prihrávku na náš piaty gól Tabačar a svojim tretím gólom vyrovnal na 5:5. Prvú presilovú hru v treťom stretnutí o bronz dostali naši sršni v druhej polovici tejto časti hry a náš tím si vzal oddychový čas. Cenné rady padli vhod a po góle Kleščinského sme sa dostali do vedenia na 6:5. Po chybe v našej rozhodenej obrane súper 1 na 0 vyrovnal na 6:6 niečo viac ako dve minúty pred koncom tretej osemminútovky. 73 sekúnd pred koncom Tabačárova bomba skončila pod brvnom a ujali sme sa vedenia 7:6. Krátko na to bol odpískaný Zolovčíkovi faul a rozhodcovia odpískali pokutový hod. ŠKP vyrovnal na 7:7 55 sekúnd pred záverom. Po troch častiach vyrovnaného stretnutia svietil na ukazovateli nerozhodný stav 7:7. V poslednej štvrtine napriahol nádherne Kopolovets a po jeho peknej a umiestnenej strele sme sa dostali do vedenia 8:7. Tento stav svietil na tabuli ešte štyri minúty pred koncom zápasu. Tri minúty pred koncom dal náš deviaty gól Tabačár bolo to 9:7. Následne desiaty gól prepasíroval do brány Binar a už sme viedli 10:7. Parádnymi zákrokmi nás v bráne držal dnes perfektný Filip Balogh a jeden taký vytiahol aj krátko pred koncom. 74 sekúnd pred koncom súper znížil na 10:8. 31 sekúnd pred koncom ŠKP znížil v presilovke na 10:9 a dokonca sa už nič neudialo a tak naši sršni vyhrali 10:9 a v sérii sa dostávame do vedenia 2:1.

ŠKP Modrí Draci vs ŠK HORNETS KOŠICE 9:10 (2:3, 3:1, 2:3, 2:3) - v sérii vedieme 2:1 na zápasy!

Góly: Tabačar 5, Kleščinský 2, Binar, Kopolovets a T.Bačo po 1

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Rajdoš, 2 Binar, 3 Kopolovets, 4 Schubert, 5 Kleščinský, 6 T.Bačo, 7 Miško, 8 D.Bačo, 9 Grutka, 11 Tabačar, 12 Zolovčík, 13 Balogh, 14 Bártfay
    Reakcia po zápase, Pavol Tabačar:

„Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sme sa celý čas ťahali o gól. Vo štvrtej štvrtine sme im odskočili na 10:7 a škoda, že sme to neudržali. Zrazu nám akoby vypli hlavy a ešte šťastie, že sme to udržali a vyhrali druhý zápas. Vedeli sme, že má súper v nohách ťažké zápasy, ale na druhej strane im to mohlo pomôcť z pohľadu zohratosti. Kľúčové bolo, že tentoraz sme eliminovali góly z centra a lepšie sme využívali naše šance v útoku. Určite sme trénera chceli potešiť darčekom k utorkovým narodeninám. On sa teší z každého gólu a hlavne z našej bojovnosti. Dúfam, že toto bola iba polovica darčeku a celý mu odovzdáme v stredu, no  nebude to jednoduché. Musíme opäť zabojovať a nepoľaviť. Bronz by bol super, pretože pre nás to bola veľmi ťažká sezóna a v základnej časti sme prehrali aj s Piešťanmi. O to sladší by bol bronzový záver a urobíme všetko pre to, aby sme boli opäť najlepším tímom v Košiciach.“