Najbližší zápas: ŠKP Modrí Draci vs ŠK HORNETS

 •  
 •  
 • Parádny obrat zmarili pokutové hody, naši sršni ešte zabojujú!

  Všetky doterajšie súboje sezóny medzi vodnými pólistami ŠK Hornets Košice a KVP Nováky priniesli vyrovnané bitky, v ktorých rozhodoval jediný rozdielový gól. Stav semifinálovej série je napriek tejto vyrovnanosti 2:0 pre Nováky.

  Po prehre 5:6 v bazéne súpera boli Košičania odhodlaní potvrdiť silu domácej vody, no počas prvého polčasu neboli vo svojej koži. Na úvodné dva góly súpera ešte zareagovali, no druhú štvrtinu prehrali o štyri góly a dostali sa tak do ťažkej pozície. Tú ešte viac umocnila polčasová diskvalifikácia kapitána Miroslava Grutku.

  Sršni napriek nepriaznivým okolnostiam zapli a zásluhou vydarenej štvrtej štvrtiny dokázali tesne pred jej koncom vyrovnať gólom Miroslava Miklodu. O druhom zápase série tak napokon rozhodovali pokutové hody. V nich na strane hostí zaváhal najskúsenejší hráč Juraj Zaťovič, no na košickej strane neuspela až trojica Martin Binar, Tomáš Bačo a Pavol Tabačár.

  „Na penalty som si veril a bol som presvedčený o tom, že ich aspoň dve chytím. Bohužiaľ, nepremenili sme tri pokusy a k piatej som sa už nedostal. Nevyužiť tri z piatich je jednoducho priveľa,“ povzdychol si brankár Hornets Tomáš Balog.

  Predvečer tridsiatych narodenín mu však nepokazili ani tak penalty, ale predovšetkým druhá štvrtina. Práve v nej totiž položili hostia základ víťazstva.

  „Veru škoda hlavne druhej štvrtiny, ktorú sme prehrali 0:4. Potom sme si niečo povedali a začali sme bojovať, ako sa na play-off patrí. Bohužiaľ, tá bojovnosť prišla neskoro,“ zdôraznil Balog.

  V priebehu prvého polčasu doplácali Košičania na slabšiu ofenzívu a situáciu im komplikovalo aj množstvo faulov. „Tie vylúčenia pramenia z našej snahy o presing. Musíme počítať s tým, že v oslabeniach potom padnú nejaké góly. V podstate však platí, že sa nám darí eliminovať ich kľúčových hráčov. Nedostávame veľa gólov a v oboch zápasoch nám chýbal kúsok. Tentoraz nás musí mrzieť hlavne spomínaná druhá štvrtina.“

  Tá bola z pohľadu Novák brilantná. V druhom polčase už však hostia tak dominantne nepôsobili a k dokonalému košickému obratu chýbalo málo.

  „V tomto je play-off krásne. Zápasy sa hrajú až do konca a ani zdanlivo rozhodnutý zápas nie je hotový. Klobúk dolu pred Hornets, krásne zabojovali a bola z toho dráma. Napokon sme mali viac šťastia v penaltách, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Vo štvrtej štvrtine nám trochu haproval útok a urobili sme pár chýb v obrane, no celkovo sme bojovali a takéto víťazstvo je napokon ešte cennejšie,“ odfúkol si najskúsenejší hráč Novák Juraj Zaťovič. Dlhoročný reprezentant Slovenska bol paradoxne jediným hráčom hostí, ktorý nepremenil pokus v penaltovej sérii. „Mrzelo by ma to, ak by sme prehrali. Chalani našťastie zabrali.“

  V sérii hranej na tri víťazné stretnutia majú k postupu do finále výrazne bližšie Nováky, no veľkú vyrovnanosť si uvedomujú obe strany.

  „Bolo by hlúpe myslieť si, že je už všetko vyriešené. Oba zápasy ukázali vyrovnanosť a stav série mohol byť pokojne iný. Vo finále sa teda ešte nevidíme a v stredu musíme opäť zabrať naplno. Musíme rozmýšľať od zápasu k zápasu a v hlavách  mať teraz iba ten najbližší duel,“ zdôraznil Juraj Zatovič a brankár Hornets Tomáš Balog v súvislosti s tretím zápasom série dodal: „Psychika je teraz trochu otrasená, ale v play-off to musíte hodiť za hlavu. Všetci vidíme, že s Novákmi vieme hrať a je to maximálne vyrovnané. Do Novák preto pôjdeme s cieľom vyhrať a vrátiť sériu späť do Košíc. Musíme však bojovať od začiatku až do konca.“ ( zdroj: Košiceonline.sk )  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri