•  
 •  
 • O sezóne po sezóne s bronzovým sršňom Martinom Binarom!

  Nejaká tá chvíľa od zisku bronzových medailí v Extralige mužov už uplynula a tak sa spoločne s našimi sršňami vráťme k tomu, ako si vychutnali krásne momenty série o bronz a hladkú výhru nad ŠKP Modrí Draci Košice 3:0 na zápasy. Slovo dostal aj jeden z našich najstarších hráčov Martin Binar.

  Martin, vráťme sa spoločne k sezóne, ktorá vypálila pre našich sršňov parádne a to ziskom bronzových medailí. Nebudeme s ňou nespokojní, že?

  ,, Túto sezónu z môjho pohľadu hodnotím naozaj veľmi pozitívne. Ako tím sme dokázali počas celej sezóny ťahať za jeden povraz. To nie je klišé, ale jednoducho fakt. Zápasy, ktoré sme potrebovali vyhrať sme vyhrali a zápasy, v ktorých sme nedokázali poraziť súpera, sme dokázali statočne odmakať a súperom sme nič nedarovali. Aj napriek tomu, že sme boli v podstate mladé mužstvo. Nikdy by som si nepomyslel, že ak nám odídu starí hráči ako Andrej Zareva alebo Miro Grutka. tak práve ja budem najstarší v tomto tíme a preberiem žezlo zodpovednosti najstaršieho hráča. Na druhej strane som za to veľmi vďacný, pretože táto skúsenosť mi dala veľa aj do osobného života."

  Ako sa ti počas nej hralo ?

  ,, Poviem úprimne, zo začiatku veľmi ťažko. Keďže som už pracoval a mal som posledný rok na vysokej škole, tak som voľného času mal veľmi málo. Avšak, vždy som si dokázal nejaký nájsť na jeden až dva tréningy do týždňa. Počas sezóny som mal čím ďalej, tým viac natrénované, tak aj kondička sa mi zlepšovala, čo som pocítil hlavne vo finálových zápasoch, kedy som už nemal problém odohrať celý zápas."

  Čakal si, že z toho bude nakoniec bronzová medaila ?

  ,, Moje očakávania pred začiatkom každej sezóny sú vždy rovnaké -  získať čo najlepšie umiestnenie pre klub. Samozrejme, že každý chce vyhrať titul majstra Slovenska a komu sa to podarí, sa uvidí až na konci. Ako sezóna pokračovala, tak som veril, že  jej koniec bude s medailou na krku. Pri semifinálovej sérii s Bratislavou nám postup do finále nevyšiel a preto naše sily boli plne sústredené na boj o bronzové medaily. Ani raz počas celej série som nepomyslel na to, že by sme prehrali."

  Ani raz, znamená to teda, že tie očakávania mali byť teda 3:0 na zápasy?

  ,, Nečakal som to, ale veril som, že to takto môže dopadnúť. Je to kolektívny šport a na to, aby bola výhra dosiahnuteľná, musíme hrať kolektívne dobre. Chlapcom pred sériou bolo vidiet v očiach chuť a odhodlanie ísť vyhrať každý jeden zápas. Kolektivne sme sa povzbudzovali, čo nás každého ťahalo vpred."

  Ak sa na to s odstupom času pozrieš trošku bližšie, čo podľa teba sériu s ŠKP Modrí Draci rozhodlo ?

  - Každý zápas bol iný a svojim spôsobom výnimočný. V prvom dueli sme ukázali veľmi kvalitný kolektívny výkon, ktorý rozhodol práve v náš prospech. V druhom zápase sme začali robiť viac individuálnych chýb, avšak vždy sme si vedeli vo vode pomocť. Tretí duel sme, bohužiaľ, nezačali najlepšie, dokonca sme prehrávali zo začiatku. Dianie zápasu sa nám však podarilo otočiť v náš prospech ešte v prvej štvrtine. Ak mám vypichnúť hlavné momenty, ktoré rozhodovali, tak to boli určite kolekíivny výkon a lepšia zápasová kondícia."

  Ako bude vyzerať tvoje leto ?

  - Teraz keď mám úspešne dokončenú vysokú školu a som už aj plne zamestnaný, tak moje leto bude vyzerať pracovne. Samozrejme, že mám naplánované nejaké výlety, ale na dovolenku k moru to tento rok nevidim, nakoľko budem potrebovať peniaze na dôležitejšie veci, ako napriklad vlastný byt."

  Predpokladáme, že aj v novej sezóne, ak to situácia dovolí, ťa uvidíme v čiapočke ŠK Hornets....

  ,, Nikde inde sa nechystám. V ŠK Hornets sa cítim veľmi príjemne. Sú tu chalani, ktorých veľmi dobre poznám, rozumiem si s nimi a navzájom sa rešpektujeme. Vodné pólo hrám už len pre to, lebo ma to bavi a je to krásny šport. Hornets mi dáva také podmienky, ktoré potrebujem, ale hlavne sa vždy snaží vytvoriť čo najlepšie podmienky pre chlapcov, ktorí majú ešte dlhú cestu pred sebou a verím, že sa raz dostanú aj do zahraničia. Ja ich budem v tomto rád podporovať. Chcel by som sa v závere z celého srdca poďakovať trénerom Karolovi Bačovi, Romanovi Poláčikovi, Alexandrovi Nagyovi, všetkým mojim spoluhráčom za krásnu sezónu, ktorá mi  dala veľa nových skúseností. Samozrejme, veľká vďaka patrí aj našim mladším sršňom, ktorí nás chodili povzbudzovať na každý jeden domáci zapas. Taktiež veľká vďaka aj každému fanúšikovi, ktorý nás  rád prišiel podporiť a v neposlednom rade mojej rodine a priateľke, ktorí ma počas mojich zápasov vždy podporovali. Ďakujem."


  Zoznam článkov

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri