Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs KVP Nováky

 •  
 •  
 • Návrat k Olympia Summer Cupu 2020

  Kúpalisko Červená hviezda nepatrilo počas víkendu iba ľuďom naberajúcim bronz, ale aj desiatkam mladých vodných pólistiek a pólistov. V rámci turnaja Olympia Summer Cup 2020 si sily zmerali tri dievčenské (ŠK Olympia Košice, ŠKP ČH Košice, KVP Piešťany) a jeden chlapčenský tím (ŠK Hornets Košice).

  Zaujímavé súperenie v kategórii staršieho žiactva napokon prekvapenie neprinieslo. Dievčatá síce predviedli odhodlanie i bojovnosť, no z celkového prvenstva na turnaji sa tešili mladí „Sršni“.

  „Robili sme síce dosť chýb, ale celkovo sme turnaj zvládli k svojej spokojnosti,“ skonštatoval kapitán víťazného tímu Lukáš Ontko. „Hlavné bolo konečne si po dlhšom čase zahrať a celkom zaujímavé bolo, že našimi súperkami boli dievčatá. Snažili sme sa nebyť k nim veľmi protivní a nedávať do toho plnú silu. Z troch zápasov na turnaji bol asi najlepší ten záverečný, v ktorom v podstate išlo o prvé miesto.“

  V spomínanom súboji o zlato dokázali dievčatá z ŠKP Červená hviezda vzdorovať. Po vyrovnanom úvode sa však postupne prejavila fyzická prevaha chlapcov.

  „Pôvodne sme síce chceli vyhrať, ale musíme byť spokojné aj s druhým miestom. Hrali sme predsa len proti chlapcom a po prvých dvoch zápasoch sme už cítili aj únavu. Nebolo to teda ľahké a sily postupne dochádzali. Celkovo sme si to však užili a po dlhých mesiacoch bez zápasov to bolo príjemné spestrenie tréningového procesu,“ zhodnotila turnajové vystúpenie svojho tímu Adriana Kovalčíková.

  Tretie miesto si zásluhou víťazstva 4:2 v súboji proti rovesníčkam z Piešťan vybojovali hráčky usporiadateľského klubu ŠK Olympia Košice.

  „Myslím si, že to bol super turnaj. Všetky sme si zahrali, naučili sme sa niečo nové a napokon sme vyhrali aspoň zápas proti Piešťanom,“ pochvaľovala si kapitánka Olympie Simona Kyseľová. Stretnutia proti chlapcom brala ako zaujímavú výzvu. „Hrať sa s nimi dalo, aj keď výsledkovo nám to nevyšlo. Predsa len majú väčšiu silu a tvrdšie strely.“

  Výsledky turnaja:

  ŠK Olympia Košice vs ŠK Hornets Košice 5:7
  ŠKP Košice vs KVP Piešťany 12:7

  ŠK Hornets Košice vs KVP Piešťany 8:3
  ŠKP Košice vs ŠK Olympia Košice  13:5

  ŠK Olympia Košice vs KVP Piešťany 4:2
  ŠK Hornets Košice vs ŠKP Košice 6:2

  Konečné poradie: 1. ŠK Hornets, 2. ŠKP Červená hviezda, 3. Olympia, 4. Piešťany

  Individuálne ocenenia:

  Najlepšia hráčka: Onušková

  Najlepšia strelkyňa: Kopolovets

  Najlepšia brankárka: Pechová

  Fotogaléria z turnaja : https://www.hornets.sk/starsi-ziaci-na-olympia-summer-cupe-2020-g11-25


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri