•
  •
  • Naši starší žiaci v Novákoch s jednou výhrou a štyroma prehrami

Od piatka do nedele sa v nováckom NCVP konal úvodný turnaj Národnej ligy starších žiakov za účasti šiestich tímov - ŠK Hornets Košice, PVK Vrútky, domáceho KVP Nováky, KVP Komárno, Slávie UK Bratislava a Slávie PU Prešov. Našim mladým sršňom sa podarilo vyhrať len v jednom stretnutí nad KVP Komárno, v ďalších štyroch prípadoch však zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa už ťahali za kratší koniec.

V prvom zápase úvodného turnaja Národnej ligy starších žiakov našim sršňom ruže v NCVP v Novákoch nekvitli. Pod vedením trénera T.Eschwiga-Hajtsa sme prehrali s PVK Vrútky o 5 gólov 7:12.Prvý polčas nám vôbec nevyšiel a sumárne sme ho prehrali 2:7. Prvé dejstvo 1:4, keď jediný gól dal Legerski a druhú štvrtinu 1:3, keď náš druhý gól dal pre zmenu Gajdoš. V tretej časti to už bolo lepšie, padli po tri góly na oboch stranách a pred záverom sme prehrávali 5:10. Vo štvrtej štvrtine dali oba tímy po dva presné zásahy a tak nakoniec naši mladí sršni prehrali o spomínaných päť gólov. Päť strelcov dalo po góle, Babinec dal dva góly.

ŠK Hornets Košice vs PVK Vrútky 7:12 ( 1:4, 1:3, 3:3, 2:2 )

Góly. Babinec 2, Legerski, Baltes, Fabišík, Gajdoš a Sándor po 1

Zostava ŠK Hornets Košice:

1 Havaši, 2 Milistenfer, 3 Babinec, 4 Smarža, 6 Rechka, 7 Dvorový, 8 Legeski, 9 Baltes, 10 Fabišík, 11 Gajdoš, 12 Sándor, 14 Čepke

Našim sršňom sa nedarilo ani v druhom piatkovom zápase starších žiakov v Národnej lige v Novákoch. Proti domácemu KVP Nováky sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme vysoko o 11 gólov 4:15. Už po prvej štvrtine sme prehrávali 0:5 a polčas sme prehrali nakoniec o štyri góly 3:7. Tretia štvrtina nám nevyšla podobne ako tá prvá, v nej sme dostali šesť gólov a pred záverom sme prehrávali 4:13. Posledná časť hry sa už len dohrávala a v nej padli len dva góly a tak sme nakoniec v piatok zaznamenali dve prehry.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 15:4 ( 5:0, 2:3, 6:1, 2:0 )

Góly: Gajdoš 2, Dvorový a Legerski po 1

V našom treťom zápase v sobotu sme v Novákoch konečne zaznamenali výhru. Porazili sme tesne o gól 4:3 KVP Komárno.V prvej štvrtine sme vyhrávali po góle Gajdoša 1:0, no súper dvoma gólmi po sebe výsledok otočil a vyhral ju 2:1. V druhej časti najprv Legerski z pokutového hodu vyrovnal na 2:2 a Babinec dal náš tretí gól, takže polčas sme vyhrali 3:2. V tretej štvrtine Gajdoš uspel v presilovke a pred záverom sme viedli 4:2. V poslednej časti padol len jeden gól, ktorý dal náš súper a tak sme KVP Komárno zdolali 4:3.

ŠK Hornets Košice vs KVP Komárno 4:3 ( 1:2, 2:0, 1:0, 0:1 )

Góly: Gajdoš 2, Babinec a Legerski po 1

Naši starší žiaci v sobotnom štvrtom zápase v Novákoch prehrali so Sláviou UK Bratislava o štyri góly 4:8. Po prvej časti sme prehrávali so súperom 0:2, v druhej po dvoch góloch Baltesa sme dorovnali stav na 2:2. Slávia však do konca prvého polčasu skórovala ešte dva razy a polčas vyhrala 4:2. V tretej osemminútovke sme dostali štyri góly po sebe a po nej to už bolo 2:8 v náš neprospech. V poslednom dejstve dal dva góly Rechka, ktorý korigoval stav na konečných 4:8.

ŠK Hornets Košice vs Slávia UK Bratislava 4:8 ( 0:2, 2:2, 0:4, 2:0 )

Góly: Rechka a Baltes po 2

Zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa v nedeľnom piatom zápase prehrali s prešovskou Sláviou PU tesne o gól 5:6. V prvej štvrtine sme išli do vedenia po premenenom pokutovom hode Legerskeho 1:0, ale Slávia dala tri góly po sebe a túto časť vyhrala 3:1. Na štvrtý gól v našej sieti odpovedal Fabišík a polčas mladí vodní pólisti z Prešova vyhrali 4:2. V tretej štvrtine Rechka a Smarža vyrovnali stav na 4:4 a do posledného dejstva sa išlo za tohto stavu. V závere na piaty gól reagoval peknou strelou Legerski a vyrovnal na 5:5, no posledné slovo mala Slávia, ktorá strhla víťazstvo niečo viac ako 2,5 minúty pred koncom na 6:5 na svoju stranu. Viac sa už v tomto zápase neudialo a tak po tomto víkende máme na konte jednu výhru a štyri prehry.

Slávia PU Prešov vs ŠK Hornets Košice 6:5 ( 3:1, 1:1, 0:2, 2:1 )

Góly: Legerski 2, Smarža, Rechka a Fabišík po 1