•
  •
  • Muži ŠK Hornets Košice po treťom víťaznom zápase nad ŠKP Modrí Draci Košice získali v tejto extraligovej sezóne fantastické bronzové medaile!

Do sobotného tretieho stretnutia v bitke o bronzové medaile v Extralige vodných pólistov nastupovali v Šamoríne naše sršne proti domácemu ŠKP Modrí Draci Košice za stavu 2:0 v náš prospech. Zverenci trénera Karola Bača mladšieho a asistentov Romana Polačika a Alexandra Nagya neponechali nič na náhodu a podali skvelý, tímový a jednoliaty výkon, ktorý korunovali v mimoriadne nepriaznivom počasí výhrou o štyri góly 13:9. V sérii uspeli 3:0 na zápasy a tak si od viceprezidenta SPF pre vodné pólo Štefana Šmihuľu mohli prevziať zaslúžené krásne bronzové medaile.

V prvej štvrtine tretieho košického derby v Šamoríne padlo až 9 gólov, náš súper túto časť vyhral o gól 5:4, keď sme v nej prehrávali už o dva góly 4:2, ale dokázali sme sa umne dostať súpeovi na kobylku a nedovoliť mu výraznejšie utiecť.V druhej časti hry prepli naše sršne na vyšší prevodový stupeň a v presilovke vyrovnali na 5:5 zásluhou Tomáša Bača, aby krátko na to dal náš šiesty gól Dani Bačo a naši hráči išli po prvý raz v stretnutí do vedenia - 6:5. Krátko na to dal náš siedmy gól Barger a už to bolo oveľa veselšie - 7:5. Náš súper bol veľmi nepríjemný a na konci prvého polčasu znížil na 7:6. V tretej štvrtine padli štyri góly, po dva na oboch stranách.Wawrek zvýšil na 8:6, no chvíľka nepozornosti nás stála vyrovnanie súpera na 8:8. Nespanikárili sme a za stále veľmi nepríjemného počasia a výdatného dažďa sme Zarevom znova išli do vedenia v úspešnej presilovke na 9:8. Posledných osem minút vyšlo s chuťou hrajúcim sršňom naozaj dokonale. Súper síce najprv vyrovnal na 9:9, ale potom sériou štyroch presných zásahov sme jeho snahu o akékoľvek zdramatizovanie zápasu odmietli! Tomáš Bačo zvyšoval v presilovke na 10:9, Daniel Kleščinský upravil na 11:9, 12-ty gól pridal Wawrek a posledné slovo si vzal Andrej Zareva, ktorý upravil na konečných 13:9. Celú sériu tak sršne ovládli 3:0 a získali v tejto sezóne BRONZOVÉ MEDAILE!

ŠKP Modrí Draci Košice vs ŠK HORNETS KOŠICE 9:13 ( 5:4, 1:3, 2:2, 1:4 )

Góly: Barger 3, D.Kleščinský, Wawrek, Tomáš Bačo a Zareva po 2, Binar a Tabačar po 1