Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Mladší žiaci ŠK Hornets Košice na turnaji O POHÁR KSK 2022 na peknom druhom mieste!

Záverečnými štyroma zápasmi a následným odovzdaním cien pre najlepšiu trojicu tímov v nedeľu na obed vyvrcholil mládežnícky vodnopólový turnaj mladších žiakov O POHÁR KSK 2022, ktorý na košickej krytej plavárni organizoval náš klub ŠK Hortnets Košice. Zúčastnilo sa spolu sedem tímov, okrem zverencov trénera T.Eschwiga-Hajtsa sa na ňom zúčastnili KVP Nováky, ŠKP Modrí Draci Košice, ČH Košice, KVP Kúpele Piešťany, XBS waterpolo Šamorín a Slávia PU Prešov. Od utorka do štvrtka si proti sebe vždy večer zahrali košické tímy a od piatka do nedele sa k nim pridali ďalšie družstvá. Hralo sa systémom  každý s každým a každé družstvo tak na konci malo odohratých po šesť duelov. Celkovým víťazom sa bez straty bodu stali hráči KVP Nováky pred ŠK Hornets Košice a na treťom mieste sa umiestnil ŠKP Modrí Draci Košice. Štvrté miesto obsadil KVP Kúpele Piešťany, piate miesto patrilo ČH Košice a, šieste XBS waterpolo Šamorín. Na poslednom siedmom mieste skončila Slávia PU Prešov. Ako to na turnaji od utorka vyzeralo?

Už v utorok večer v otváracom zápase na turnaji - O pohár košického samosprávneho kraja 2022 porazil ŠKP Modrí Draci Košice v derby ČH Košice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0, 0:0)

Na turnaji o Pohár KSK 2022 potom na košickej krytej plavárni v stredu večer naša mládež porazila vo svojom úvodnom zápase v derby ŠKP Modrí Draci Košice o štyri góly 7:3, keď 6 gólov dal fantastický Stupák a jeden pridal Leskovjanský. Na začiatku zápasu sme prehrávali 0:1, ale potom po dvoch góloch Stupáka sa sršni dostali do vedenia na 2:1. Modrým Drakom sa podarilo vyrovnať, ale 88 sekúnd pred záverom sa zasa gólovo presadil Stupák a po prvej štvrtine sme vyhrávali tesne 3:2. V ďalších častiach už toľko gólov nepadlo, v druhom dejstve ŠKP Modrí Draci vyrovnal na 3:3, ale Leskovjanský a Stupák ukončili prvý polčas našim vedením 5:3. V druhom polčase v oboch prípadoch dominovali obrany, ale predsa len si Stupák dokázal nájsť svoju pozíciu, z ktorej konto súpera zaťažil gólom v tretej a vo štvrtej štvrtine a keďze sa k nemu nik už nepridal, ŠK Hornets porazil ŠKP Modrí Draci 7:3 (3:2,2:1,1:0,1:0).
     .

Po úspešnom vstupe do turnaja O POHÁR KSK 2022 a po výhre v derby nad ŠKP Modrí Draci Košice 7:3 zverenci trénera Tamása Eschwiga-Hajtsa nastúpili vo štvrtok večer proti ČH Košice a aj tento duel zvládli na výbornú. Zahrali perfektne v útoku ale aj v obrane. Podobne ako včera inkasovali len tri razy, ale konto súpera zaťažili celkovo 11x. Po góle Stupáka, ktorý sa proti Modrým Drakom blysol šiestimi gólmi sme vyhrávali 1:0, no ČH sa podarilo vyrovnať a tak po prvej štvrtine svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 1:1. Druhé dejstvo vyšlo nádejám sršňov parádne, dali sme 5 gólov, keď sa gólovo postupne presadili znova Stupák, Kojecký, Leskovjanský, Fucsko a Kovács. Po prvom polčase ŠK Hornets vyhrával pohodlne 6:1. Po ďalších dvoch gólových strelách Stupáka a jednom góle Leskovjanského to už bolo 9:1, ČH korigovala 56 sekúnd pred koncom z pokutového hodu na 9:2. V poslednej štvrtine Stupák a Kovács zvyšovali na 11:2, ale 50 sekúnd pred klaksónom dal náš súper tretí gól, ktorým len znížil stav na konečných 11:3 pre našich chlapcov.

ČH Košice vs ŠK Hornets Košice 3:11 ( 1:1, 0:5, 1:3, 1:2 )

Góly: Stupák 5, Kovács a Kojecký po 2, Fucsko a Leskovjanský po 1

Po úvodnej výhre nad ŠKP Modrí Draci Košice 7:3 a v druhom stretnutí na turnaji O POHÁR KSK 2022 na košickej krytej plavárni nad ČH Košice 11:3 v piatok predpoludním mali naši mladí sršni voľno a to padlo vhod. Načerpali nové sily a tie zúročili vo svojom treťom zápase, v ktorom ich súperom bol nepríjemný XBS waterpolo Šamorín. Zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa síce prehrávali 0:1, ale po góloch Stupáka a Leskovjanského otočili výsledok na 2:1 po prvej štvrtine vo svoj prospech. V druhom dejstve sa strelecky blysol Stupák a Fucsko a už to bolo 4:1 pre ŠK Hornets. Chvíľa nepozornosti nás stála dva góly v našej sieti a bolo to už 4:3. Zbrane sme nezložili, náš piaty gól dal nezastaviteľný Stupák a 37 sekúnd pred koncom polčasu Fucsko a po ňom sme vyhrávali o dva góly 6:4. Mimoriadne dôležitou bola tretia štvrtina, v ktorej skórovali len naši mladí sršni, dva razy Stupák a raz sa pridali Schubert a Kojecký a pred záverom to už bolo 10:4. V poslednej časti sa pre zmenu dokázali strelecky presadiť len hráči XBS, ktorí dali tri góly ale na viac im už čas nezvýšil a tak ŠK Hornets vyhral aj v treťom zápase na turnaji mladších žiakov, tentoraz nad XBS 10:7.

ŠK Hornets Košice vs XBS waterpolo Šamorín 10:7 ( 2:1, 4:3, 4:0, 0:3 )

Góly: Stupák 4, Fucsko 2, Kovács, Schubert, Leskovjanský a Kojecký po 1

Vo štvrtom zápase pribudla na turnaji mladších žiakov O POHÁR KSK 2022 v Košiciach na naše konto štvrtá výhra. Zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa porazili KVP Kúpele Piešťany o 5 gólov 7:2, keď 6 gólov dal Stupák a jeden pridal Kojecký. Prvú štvrtinu sme vyhrali 3:1 a v druhej po pretrvávajúcom streleckom koncerte Stupáka to bolo už 6:1. K nemu sa jedným presným zásahom pridal Kojecký, ktorý dal náš šiesty presný zásah. V druhom polčase už strelci ubrali nohu z plynu a padli len dva góly. Po jednom na oboch stranách sa podarilo strelcom skórovať v tretej štvrtine, v poslednej sme gól nevideli. Keďže vo svojich zápasoch náš prenasledovateľ KVP Nováky vyhrával svoje zápasy jednoznačne, pred večerným vzájomným duelom sa usadil vďaka lepšiemu skóre na čele tabuľky.

KVP Kúpele Piešťany vs ŠK Hornets Košice 2:7 ( 1:3, 0:3, 1:1, 0:0 )

Góly: Stupák 6, Kojecký

Veľká pozornosť sa v sobotu večer sústredila na stretnutie, ktoré malo rozhodnúť o celkovom víťazovi tohoto milého podujatia. Zápas dvoch tímov, ktoré zo štyroch duelov mali na konte štyri výhry - KVP Nováky a ŠK Hornets Košice začali lepšie Nováčania, ktorí po dvoch góloch Vajdu vyhrali prvú štvrtinu 2:0. V druhej Leskovjanský využil presilovku a znížil na 2:1. M.Debnár poslal tretím gólom KVP do vedenia na 3:1, ale do konca prvého polčasu Fucsko a Kovács vyrovnali na 3:3 a začínalo sa odznova. V druhom polčase sršni po góle Stupáka išli do vedenia na 4:3, ale KVP po dvoch góloch Blaha výsledok otočili vo svoj prospech na 5:4 a taký bol aj stav po troch štvrtinách. V poslednom dejstve sa podarilo KVP dať ďalšie dva góly po sebe keď uspel Fodor a už to bolo 7:4. Stupákovi sa podarilo znížiť na 7:5, na čo však reagoval A.Debnár ôsmym gólom - 8:5 a následne Blaho dal deviaty gól - 9:5. Posledné slovo si v šlágri o víťaza turnaja vzal domáci Stupák, ktorý korigoval celkový stav zápasu na 9:6.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 9:6 ( 2:0, 1:3, 2:1, 4:2 )

Góly:Stupák 3, Kovács, Fucsko a Leskovjanský po 1

v poslednom turnajovom zápase ŠK Hornets Košice si sily zmeral so Sláviou PU Prešov a tréner T.Eschwig-Hajts namotivoval chlapcov výborne a tí nakoniec vyhrali o šesť gólov 11:5 a definitívne potvrdili druhé miesto.Prvú časť vyhrali síce tesne 2:1, ale vydarenou druhou štvrtinou 4:0 sa po polčase dostali do vedenia na 6:1. V treťom dejstve sršni viedli 7:2 a 8:3, deviaty gól dal Zolyomi a pred posledným dejstvom to bolo 9:3. V závere dali mladí sršni dva góly po sebe - Schubert a Zolyomi a už to bolo 11:3. Prešovčania troma gólmi po sebe, ktoré dali Tuš, Melega a Kukura už len korigovali stav na konečných 11:5.

ŠK Hornets Košice vs Slávia PU Prešov 11:5 ( 2:1, 4:0, 3:2, 2:3 )

Góly: Zolyomi, Švec a Kojecký po 2, Haus, Kovács, Stoklas, Fucsko a Schubert po 1