•
  •
  • Mladší žiaci ŠK Hornets Košice do ďalších bojov pod vedením trénera T.Eschwiga-Hajtsa jasne z prvého miesta!

Po prvom turnaji, ktorý sa hral v Prešove mali naše nádeje na konte tri výhry a v prvom sobotnom zápase pribudla štvrtá. V prvom zápase druhého turnaja, ktorý organizoval na krytej plavárni v Košiciach náš klub sme porazili Sláviu PU Prešov hladko o 9 gólov 14:5. Základ výhry sme položili už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali 5:1 a polčas po dvoch góloch na oboch stranách 7:3. Tretie dejstvo znova patrilo zverencom T.Eschwiga-Hajtsa, ktoré sme ovládli 4:1 a v ďalšom sme pri jednom inkasovanom góle dali tri presné zásahy. Strelecky sa darilo dvojici Kojecký (5) - Stupák (4), ktorá konto súpera zaťažila 9-timi gólmi.

Slávia PU Prešov vs ŠK HORNETS KOŠICE 5:14 ( 1:5, 2:2, 1:4, 1:3 )

Góly: Kojecký 5, Stupák 4, Schubert 3, Švec a Leskovjanský po 1

Zostava ŠK Hornets Košice

1 Harvánek, 3 Haus, 4 Švec, 5 Širilla, 7 Fucsko, 8 Schubert, 9 Šimko, 10 Stupák, 11 Leskovjanský, 12 Kojecký

V druhom zápase 2.kola skupiny Východ v Košiciach sme v derby prehrali s ŠKP Modrí Draci Košice o dva góly 10:12, ale do ďalších bojov postúpili naši sršni z 1.miesta. Nech je tak, alebo onak, tréner Eschwig-Hajts Tamas bol na svojich chlapcov pyšný. Tí bojovali až do konca duelu s veľkou chuťou a snahou a nechali vo vode srdiečko a patrí im uznanie. Prvú časť vyhrali 4:2, polčas o gól 6:5. Ešte po tretej časti hry to bolo 9:7 pre naše nádeje, škoda posledného dejstva, ktoré sme prehrali 1:5 a zápas celkovo 10:12.

ŠK Hornets Košice  vs ŠKP Modrí Draci Košice 10:12 ( 4:2, 2:3, 3:2, 1:5 )

Góly: Kojecký 4, Švec a Stupák po 2, Schubert a Leskovjanský po 1

Skvelá jazda našich mladých bojovníkov v nedeľu bola zavŕšená v oblastnej súťaži skupiny Východ cennou výhrou nad ČH Košice 10:6 a to v konečnom zúčtovaní znamená naše definitívne prvé miesto po turnajoch v Prešove a v Košiciach. Aj keď to pre trénera Eschwig-Hajts Tamas nebolo jednoduché, dokázal chlapcov na obidva turnaje dôkladne pripraviť, chlapci zabojovali, ako sme už avizovali, nechali vo vode srdiečko, nechýbala veľké chcenie a výsledkom je pre nás všetkých parádny výsledok a zaslúžený postup ďalej.

ČH Košice vs ŠK Hornets Košice 6:10 ( 0:3, 0:4, 4:1, 2:2 )

Góly: Cipov 3, R.Remiáš 2, Hennelová 1 - Leskovjanský 4, Schubert 3, Stupák 2, Kojecký 1