•
  •
  • Mladší žiaci na ďalšom turnaji v Prešove s dvoma výhrami a s jednou tesnou prehrou

Na treťom turnaji Letných MSR skupiny Východ v Prešove v piatok večer v bazéne prešovskej univerzity vyhrali naši mladší žiaci v košickom derby nad ČH hladko o osem gólov 12:4. Prvú štvrtinu vyhrala naša vodnopólová mládež 3:1 a v druhej pridala ďalšie tri góly a polčas ovládla 6:1. Pri chuti boli zverenci a zverenky trénera T.Eschwiga-Hajtsa aj v tretej štvrtine, v ktorej konto súpera zaťažili ďalšími piatimi gólmi a pred poslednou štvrtinou svietil na ukazovateli skóre stav 11:1. V nej sa podarilo súperovi troma gólmi upraviť na 11:4, ale posledné slovo si vzal Homolya a upravil na konečných 12:4.

ČH Košice vs ŠK HORNETS KOŠICE 4:12 ( 1:3, 0:3, 0:5, 3:1 )

Góly: Švecová 4, Homolya a Leskovjanský po 3, Farkaš a Šimko po 1

Po piatkovej výhre v Prešove nad košickým ČH 12:4 v sobotu naši mladší žiaci porazili v treťom kole Letných MSR ďalšieho súpera z metropoly východu. Tentoraz po remíze v riadnom hracom čase 4:4 vyhrali na pokutové hody 4:3 a postúpili do ďalšej fázy turnaja. Tri góly dal Leskovjanský a jeden pridal Schubert. Po prvej časti bol stav bezgólový, v polčase sme po presnom zásahu Leskovjanského vyhrávali tesne 1:0. V tretej štvrtine premenil pokutový hod Schubert a bolo 2:0, tretí gól dal Leskovjanský a pred záverom sme viedli 3:0. V poslednej štvrtine sme však dostali 4 góly po sebe a razom sme prehrávali 3:4, no remízový stav 4:4 zariadil nakoniec Leskovjanský. Na pokutové hody uspeli sršne nakoniec 4:3, keď až štyri strely súpera zneškodnil skvelý brankár Sándor! Naše penalty premenili Schubert, Leskovjanský, Šimko a Farkaš.

ŠK HORNETS KOŠICE vs ŠKP Modrí Draci Košice 4:4 na pokutové hody 4:3 ( 0:0, 1:0, 2:0, 1:4 )

Góly: Leskovjanský 3, Schubert 1

V poslednom zápase v sobotu popoludní sme proti domácemu Prešovu ťahali za kratší koniec, keď sme dobre rozohratý duel v závere nezvládli. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvú štvrtinu sme vyhrali 4:2 a v druhej po góle Leskovjanského to bolo 5:2. Domácej Slávii PU sa podarilo dorovnať stav na 5:5, no po góle Farkaša sme zniva vyhrávali 6:5. V poslednom dejstve sme po góle Leskovjanského vyhrávali 7:5, ale následne dala Slávia štyti góly po sebe a razom sme prehrávali 7:9. Dve sekundy pred koncom Švecová znížila na konečných 8:9.
    ŠK HORNETS KOŠICE vs Slávia PU Prešov 8:9 ( 4:2, 1:0, 1:3, 2:4 )

Góly: Farkaš a Leskovjanský po 3, Švecová a Schubert po 1