•  
 •  
 • Mládežnícky vodnopólový turnaj - O POHÁR KSK 2022 v Košiciach bol jednoducho skvelý!

  Mládežnícky vodnopólový turnaj O POHÁR KSK 2022, ktorý sa od 1.11 do 6.11 2022 konal na košickej mestskej krytej plavárni a ktorý zorganizoval vo výbornej atmosfére náš klub ŠK Hornets Košice dopadol na výbornú. Zúčastnilo sa ho spolu sedem slovenských tímov a víťazom sa stal bez straty bodu s 80-timi strelenými gólmi KVP Nováky pod vedením zaskakujúceho trénera Michala Turka. Druhé miesto s jednou prehrou a to práve s celkovým víťazom o tri góly 6:9 obsadili zverenci nového trénera u mladších žiakov v našom klube Tamása Eschwiga-Hajtsa.Škoda nepremenených troch pokutových hodov, zápas by sa isto vyvíjal inak. A na bronzovom stupienku skončili mladé nádete ŠKP Modrí Draci Košice pod vedením Miroslava Wagnera a Branislava Ďurčova so štyroma výhrami a dvoma prehrami. Za prvou trojkou sa umiestnili KVP Kúpele Piešťany s trénerom Romanom Berlanským, piata bola ČH Košice s Cinziou Ragusa, šiesty XBS waterpolo Šamorín, ktorý trénersky vedie Michal Kratochvíl a siedme miesto obsadila Slávia PU Prešov s trénerom Petrom Novosadom. Ako to vyzeralo vo výsledkoch a ako na celý turnaj reagovali naši tréneri, ale aj organizátor turnaja Karol Bačo mladší, náš tréner a športový riaditeľ, či zástupcovia košického samosprávneho kraja Peter Zúbek a Ladislav Strojný? Prečítajte si.


  Michal Turk - KVP Nováky: ,,Neočakával som tak jednoznačné výsledky a takú dominanciu počas turnaja.Boli sme pripravení na všelijaké varianty, priznám sa, osobne nemám s tým také skúsenosti. Vyskúšali sme si model, že som nedával tých najsilnejších do základu, ale spravili sme v podstate dve rovnocenné päťky a tie sa striedali po polovici zápasu, taký malý experiment to bol, aby si každý zahral a nakoniec nám to vyšlo. Ja som bol zastupujúcim trénerom na tomto podujatí, chlapcov trénuje Michal Malík, ale ja som sa cítil pri nich veľmi dobre, počúvajú čo chceme od nich, robíme chybičky, ale vidím, že sa hráči veľmi snažia. V tomto tíme sú aj noví chlapci, niektorí sú tu takí, čo začali len pred rokom, Michal s nimi pracuje nanovo, pracujú na sebe, chodia na tréningy pravidelne, musím povedať, že sa snažia. Máme najlepšie možnosti čo sa týka trénovania na Slovensku, tak chlapci to využívajú a tešíme sa, že to možeme aj takto zúročiť. Turnaj dopadol teda z nášho pohľadu výborne a chcem sa poďakovať organizátorom, že nás na turnaj pozvali a že sme si mohli zahrať šesť dobrých zápasov a že sme si mohli porovnať svoje sily so zvyšnými tímami. Každý vydal zo seba maximum, zahral si schuti, niektorí v sobotu mali večierku o 23,00 hod. ale už hodinu predtým ,, vytvrdli." Bol to naplno využitý čas a chlapci sú veľmi spokojní a tiež ďakujú za túto možnosť zahrať si v Košiciach."  

  Tamás Eschwig-Hajts - ŠK Hornets Košice: ,,V prvom rade ďakujem nášmu klubu a všetkým za to, že sme mohli tento turnaj zorganizovať. Zahrali sme si šesť dobrých zápasov a v nich ma deti milo prekvapili. Ja som túto kategóriu prebral v septembri, pričom spolu 2010-tky a 2011-tky nikdy takto nehrali a čakal som trošku iné výsledky. Decká dali do toho srdiečko a preto to dopadlo tak ako to dopadlo. Očakával som vyrovnanejšie výsledky a verím, že do budúcna to pre deti bude motivácia viac sa na tréningoch zúčastňovať a poriadne makať. Vidia, že to má zmysel a tým, že sme neboli prví, máme čo doháňať. O prvenstve na turnaji rozhodol zápas s KVP Nováky, pričom súper bol favorit. My sme išli do vzájomného stretnutia s tým, že ho riadne potrápime. Mrzí ma, že sme nedali tri pokutové hody, tam by to bolo iné, možno aj remízový stav by z toho bol. Uvídíme ako sa celá situácia bude vyvíjať, dnes je ťažko predpovedať čo sa bude diať, ja mám na starosti mladších a starších žiakov v klube a snažím sa, aby to fungovalo v oboch kategóriách. Ide o to, aby deti chodili na tréningy a potom je už len na nás tréneroch, aby sme im odovzdali maximum. Ďakujem rodičom za skvelé fandenie, na podaktorých zápasoch u mužov nie je toľko divákov ako bolo teraz na turnaji a podporovali nás od začiatku až do konca.Vážim si to."

  Branislav Ďurčov - ŠKP Modrí Draci Košice: ,,Z našej strany je spokojnosť.Všetkých šesť zápasov odohrali chlapci veľmi dobre.,,Fenomén" tejto kategórie je KVP Nováky, to netreba asi ani komentovať a čo sa týka zápasu s ŠK Hornets Košice, mohli sme trošku lepšie obstáť. Nejak sme začali a uvidíme čo prinesie nová sezóna.Deti si zahrali od utorka do nedele na turnaji do sýta, potrebujú naozaj veľa hrať a som rád, že sme mohli byť súčasťou tohto turnaja a ďakujeme za pozvanie.Ak sme pri našich deťoch, tak musím povedať, že s trénerom Wagnerom je pre nás tento výsledok aj trošku akýmsi zadosťučinením, predsa len ich vedieme od samotného začiatku. Budujeme spoločne niečo a tu sa dostavil prvý lepší výsledok. Už minulý rok boli nejaké náznaky pri mladších žiakoch, ale teraz, keď je tu takmer celá slovenská špička, až na pár výnimiek, isto by sme boli v prvej šestke. Teraz tu máme kategóriu 2010 a mladší a minulý rok to bolo 2009 a mladší, čiže aj to tu treba brať na zreteľ. Pri striedaniach ročníkov je to vždy zaujímavé, jeden rok môžete vyhrať vysokým rozdielom, potom zasa môžete prehrať, záleží od toho, aký silný máte ročník.Sám neviem, čo prinesie otázka budúcnosti, veľa sa hovorí o rekonštrukcii plavárne,takže hovoriť niečo dopredu je náročné. Opakujem, že sme spokojní s výsledkom na tomto turnaji. My progres u chlapcov vidíme, treba ich dobre namotivovať, veď sme ešte len na začiatku ale je to viditeľné. Verím, že budú chcieť makať ešte viac, ide to, vedia to, snažia sa, a ak robia to, čo im tréneri povedia, tak je to fajn."

  Roman Berlanský - KVP Kúpele Piešťany: ,,Dobrých šesť rokov som ako tréner nezažil  zápas, ktorý sa skončil 1:0 pre nás (Piešťany v ňom porazili Prešov). Takýto podobný výsledok, ktorý som ja zažil bol 2:1, ale to bol zápas o tom, že kto dá gól, tak vyhrá. Skončili sme na štvrtom mieste v Košiciach a cieľ sme, dá sa povedať, splnili. Prišli sme s tým, že nevieme naozaj do čoho ideme, nepoznali sme tie výbery. Minulý rok prehrávali chlapci so Šamorínom aj o 20 gólov, teraz urobili veľký pokrok a teraz ich už dva razy porazili. Letná príprava bola veľmi dobrá. A v čom to je? Každé ráno som ich dusil tri kilometre a večer hrali a to trvalo celé prázdniny. Progres je vidieť, za rok sa zlepšili o dve triedy. Nevedeli skoro nič, teraz už zahrali pekné zápasy. My sme pri nich dvaja tréneri, ja a Juraj Stančík a vzájomne sa dopĺňame, pretože to sa nedá inak robiť. Na niečom sme sa spoločne dohodli a funguje nám to. S nami trénujú aj 2008-mičky ale aj 2013-tky dokonca, snažíme sa chlapcov ťahať, popravde, nemáme kategóriu plnú tak že by sme mali rovnaké ročníky, takže to dopĺňame a hrajú väčšinou mladší za starších. "

  Cinzia RAGUSA - ČH Košice: ,,Tešíme sa nielen my ako ČH Košice, ale všetky kluby, že si konečne mohli spolu zahrať.Pre nich aj to obdobie po kovide bolo náročné, isté pozostatky kovidu tu zostali.Vidno, že napríklad družstvo ako Prešov väčšinou v týchto vekových kategóriách je najlepšie a keď tam nemali k dispozícii bazén, je to vidieť, že predsa len ako keby zastali. Turnaj zorganizoval ŠK Hornets Košice, náš klub tiež prispel k organizácii a tiež aj ŠKP Modrí Draci Košice a tým pádom vidím dobré smerovanie a dobrú cestu a konečne kluby začali spolupracovať. Čo sa týka nášho družstva na tomto turnaji, som spokojná, koniec-koncov pozerať na tie deti ako hrajú je veľmi pekný a príjemný pocit. Atmosféra bola veľmi priateľská, prišli rodičia, ale aj starí rodičia. Pokiaľ by sme boli v Taliansku, tak by bola plná tribúna, ale u nás nie je zatiaľ taká tradícia. Ak bude takýchto turnajov a zápasov viac, tak postupne bude zábava a bude aj tých divákov na tribúne predsa len viac. Ak sa bavíme o výlučne našom družstve, sú všetci hráči mladší, mladší o tri roky, znamená to, že môžu ešte tri roky hrať. Ročník 2010 máme u nás len vo dvoch prípadoch a to je všetko. V novej sezóne sa môžeme tešiť na zaujímavé a vyrovnané zápasy, lebo deti nemajú rovnakú úroveň v každom zápase, je tam veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Bude sezóna dosť vyrovnaná, no tí čo majú hráčov s ročníkom narodenia 2010, tak tí majú výhodu. Teraz sa nám na vodné pólo prihlásilo 30 detí, lenže začali až od septembra. Ale už podaktorí hrajú, lebo sú šikovní a jedného dňa by aj tak začali. Dúfam, že sa čoskoro veci dajú dokopy, aby sme mohli čo najskôr hrať oficiálne zápasy a ligu."

  Michal Kratochvíl - XBS waterpolo Šamorín: ,,My sme na turnaj prišli s mladšími žiakmi, ktorí sú doplnení o 11-ročných hrráčov, štyria, či piati sú a ešte tie mladšie kategórie, ktorí začali hrať len minulý rok a pomaly sa zoznamujú s touto hrou. Niektorí hráči skrz iné udalosti, povinnosti, školské či rodinné ostali doma, je tu taká zostava, ktorá by viac-menej mala hrávať ligu, ak pôjde všetko ako má. Možno dvaja-traja hráči budú doplnení, ale toto je zostava mladších žiakov, ktorá by mala byť nosná. Snažíme sa hrať aj s Bratislavou, na sparing chodia oni k nám, my k nim, keďže to máme blízko a hráme veľa takýchto tréningových zápasov. Snažíme sa deťom tréningový program spestriť, aby mali chuť pokračovať, hrať a trénovať. S turnajom sme spokojní, pre nás je dôležité, že hráme, výsledky nie sú podstatné, skôr kladiem dôraz na výkony a tie boli kolísavejšie, menej som bol v poniektorých stretnutiach spokojný, ale povedzme,že to má stúpajúcu tendenciu a tým, že sú tu noví jedinci, je potrebné ich do tímu zapracovať. Ono, na to pri deťoch predsa len treba nejaký ten čas, sú tu momenty, ktoré vypália veľmi dobre, ale aj také keď človek by odhodil loptu niekam ďaleko a preč. To už tak v živote chodí, ale tak to má byť a preto je to v živote tak krásne. U nás v Šamoríne sa snažíme pracovať s mládežou, aby sme mali väčšiu základňu, to je náš cieľ, rozširovať pôsobnosť vodného póla v Šamoríne a na okolí. Snáď sa nám to darí a bavíme sa tým. S deťmi sme spokojní, máme aj plaveckú prípravku, aj vodné pólo, takže tých detí je na naše pomery v plaveckých športoch pre vodné pólo dostatok ale problémom sú tak trochu trénerské kádre, my s kolegami musíme zastupovať aj dve či tri funkcie naraz, aby sme to všetko pozvládali, ale snáď sa to časom vykryštalizuje, že podaktorých začne baviť aj táto trénerská práca a pomôžu nám, aby sme to dokázali budovať ďalej."

  Peter Novosad - Slávia PU Prešov: ,, Aj náš posledný zápas, ktorý sme s Piešťanmi prehrali futbalovo 0:1 mal dobrú atmosféru, v závere sme mohli vyrovnať, ale gól sme nedali. S pribúdajúcimi zápasmi sa aj my pomaly dostávame do tempa, nakoľko máme sťažené tréningové podmienky, pretože máme zatvorené dva bazény v Prešove a momentálne trénujeme len tri razy do týždňa. Tá forma ide dole a my čakáme do konca roka, kedy sa spustia bazény a ich prevádzka, lebo je plánované ukončenie rekonštrukcie do konca roka a potom by sme sa pomaly dostali do tréningového tempa. Zápas s Piešťanmi sme si aj sami prehrali, lebo sme nevyužili čisté šance, ktoré sme mali a hráči sa toho ako keby zľakli. Na tomto turnaji sme boli s mladšími žiakmi s ročníkom narodenia 2010,2011 a 2012. Aj keď ročníky 2010, tu nám veľa chlapcov skončilo, takže máme len dvoch hráčov a zvyšok sú 2011-tky a 2012-tky. Ale je to ďalšia výzva do ďalšieho ročníka aj pre nás, teraz natrénujeme a verím, že o rok sa nám to vráti. Aj ja sa pridám za Sláviu PU Prešov k poďakovaniu organizovania takéhoto turnaja a za pozvanie a je veľmi dobré, že mládež nestojí, ale hrá a ja verím, že sa celá situácia na SPF vyrieši čo najskôr."

  Peter Zúbek - Košický samosrpávny kraj: ,, Ja ďakujem organizátorom, že dokázali zorganizovať takýto pekný turnaj pre našu mládež a KSK bol veľmi rád, že nakoniec mohol podporiť takúto akciu. Nie je to po prvý raz, čo sme podporili vodné pólo v Košiciach a verím, že takto to bude pokračovať aj naďalej. Škoda, že tej infraštruktúry tu máme pomenej, ale verím, že sa tieto veci zlepšia a pohnú sa smerom vpred a my budeme deti vidieť v bazénoch znova deti a takéto pekné turnaje, na ktoré sa veľmi tešíme."

  Ladislav Strojný - Košický samosrpávny kraj: ,,Isteže mám radosť, že KSK podporil tento turnaj pre našu mládež a aj keď s krytou plavárňou nemá nič, ale aspoň takýmto spôsobom podporuje plavecké a vodnopólové kluby."

  Karol Bačo ml., organizátor turnaja - O pohár KSK 2022:,, V prvom rade vládne u nás výborný pocit keď som za tento víkend videl hrať 90 slovenských chlapcov vodné pólo a chcem sa poďakovať košickému samosprávnemu kraju za podporu, pretože bez nej by sme takýto turnaj zorganizovať nevedeli. Každý kto tu bol, či už rodičia, alebo konkurenčné kluby, každý bol rád, že sme si mohli spoločne zahrať a verím, že aj do budúcna sa čím skôr vyriešia otázky v rámci fungovania slovenského vodného póla tak, aby sme nielen takéto turnaje, ale aj súťaže mohli postupne rozbehnúť."                                                                                                                                                                                                                                                                                Všetky výsledky turnaja O POHÁR KSK 2022:

  ŠKP Modrí Draci vs ČH Košice 4:1 (2:1,1:0,1:0,0:0)

  ŠK Hornets Košice vs ŠKP Modrí Draci 7:3 (3:2,2:1,1:0,1:0)

  ČH Košice vs ŠK Hornets Košice 3:11 ( 1:1, 0:5, 1:3, 1:2 )

  KVP Nováky vs XBS water polo 19:3 ( 5:0, 5:1, 7:1, 2:1 )

  Slávia PU Prešov vs ŠKP Modrí Draci Košice 3:10 ( 0:4, 1:2, 2:3, 0:1 )

  KVP Kúpele Piešťany vs ČH Košice 5:2 ( 3:1, 1:0, 1:1, 0:0 )

  Slávia PU Prešov vs ČH Košice 2:5 ( 0:0, 1:1, 1:1, 0:3 )

  KVP Nováky vs KVP Kúpele Piešťany 15:2 ( 3:0, 6:1, 3:1, 3:0 )

  ŠK Hornets Košice vs XBS water polo 10:7 ( 2:1, 4:3, 4:0, 0:3 )

  KVP Nováky vs ŠKP Modrí Draci Košice 11:3 ( 3:0, 3:2, 2:0, 3:1 )

  KVP Kúpele Piešťany vs ŠK Hornets Košice 2:7 ( 1:3, 0:3, 1:1, 0:0 )

  ČH Košice vs XBS water polo 8:5 ( 2:2, 1:1, 3:1, 2:1 )

  KVP Nováky vs Slávia PU Prešov 17:0 ( 3:0, 4:0, 5:0, 5:0 )

  KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 9:6 ( 2:0, 1:3, 2:1, 4:2 )

  KVP Kúpele Piešťany vs ŠKP Modrí Draci Košice 4:8 ( 3:2, 0:2, 1:2, 0:2 )

  Slávia PU Prešov vs XBS water polo 6:12 ( 2:5, 2:1, 0:3, 2:3 )

  KVP Kúpele Piešťany vs XBS water polo 5:4 ( 2:0, 1:2, 1:1, 1:1 )

  KVP Kúpele Piešťany vs Slávia PU Prešov 1:0 ( 1:0, 0:0, 0:0, 0:0 )

  ŠKP Modrí Draci Košice vs XBS waterpolo Šamorín 6:4 ( 1:2, 2:1, 1:0, 2:1 )

  ČH Košice vs KVP Nováky 0:9 ( 0:2, 0:4, 0:2, 0:1 )

  ŠK Hornets Košice vs Slávia PU Prešov 11:5 ( 2:1, 4:0, 3:2, 2:3 )

  KONEČNÁ TABUĽKA TURNAJA O POHÁR KSK 2022:

  1. KVP Nováky 6 6-0-0 80:14 (19:3,15:2, 11:3, 17:0, 9:6, 9:0) 12b
  2. ŠK Hornets Košice 6 5-0-1 52:29 ( 7:3, 11:3, 10:7, 7:2, 6:9, 11:5) 10b
  3. ŠKP Modrí Draci Košice 6 4-0-2 34:30 ( 4:1, 3:7, 10:3, 3:11, 8:4, 6:4) 08b
  4. KVP Kúpele Piešťany 6 3-0-3 19:36 ( 5:2, 2:15, 2:7, 4:8, 5:4, 1:0) 06b
  5. ČH Košice 6 2-0-4 19:36 ( 1:4, 3:11, 2:5, 5:2, 8:5, 0:9) 04b
  6. XBS waterpolo Šamorín 6 1-0-5 35:54 ( 3:19, 7:10, 5:8, 12:6, 4:5, 4:6) 02b
  7. Slávia PU Prešov 6 0-0-6 16:56 ( 3:10, 2:5, 0:17, 6:12, 5:11, 0:1) 0b


  Zoznam článkov

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri