Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Mladé sršne v Novákoch s dvoma výhrami a s troma prehrami

Mladší žiaci ŠK Hornets Košice v Novákoch s dvoma výhrami a troma prehrami

Naši mladší žiaci v piatok v úvodnom zápase trojdňového turnaja U13-tok v Národnej lige v nováckom Národné Centrum Vodného Póla porazili v košickom derby ŠKP Modrí Draci 8:2, keď v prvých troch štvrtinách neinkasovali ani gól a dali ich dokopy 5. V poslednom dejstve padlo spolu 5 gólov a túto časť sme vyhrali 3:2 a celý duel tak spomínaným výsledkom 8:2.

Prvú štvrtinu sme vyhrali hladko 3:0 po góloch, ktoré dali Schubert z pokutového hodu, Stupák v presilovke a Leskovjanský. V druhej a tretej časti sa naši mladí sršni dokázali presadiť raz a to Leskovjanským resp.Stupákom a pred posledným dejstvom to bolo 5:0. V poslednej štvrtine zvýšil už na 6:0 Stupák. Súper znížil na 6:1, ale siedmy gól pridal Schubert a ôsmy Haus - 8:1. Necelú minútu pred koncom kozmeticky upravil ŠKP stav na konečných 8:2.

ŠK HORNETS KOŠICE vs ŠKP Modrí Draci Košice 8:2 ( 3:0, 1:0, 1:0, 3:2 )

Góly: Stupák 3, Leskovjanský a Schubert po 2, Haus 1

Žiaľ, druhý piatkový zápas našim mladým sršňom nevyšiel podľa predstáv. Našim súperom bola bratislavská Slávia UK a v tomto stretnutí sme súperovi podľahli 4:8, keď sme skórovali len v poslednej štvrtine, ktorú sme vyhrali 4:1. V prvej časti sme dostali tri góly, v ďalších dvoch po dva. V poslednom dejstve dal tri góly Bobčák a jeden pridal Zólyomi.

Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS KOŠICE 8:4 ( 3:0, 2:0, 2:0, 1:4 )

Góly: Bobčák 3, Zólyomi 1

V sobotnom treťom zápase bol našim súperom domáci KVP Nováky a ani na ten sme nestačili po prehre o štyri góly 5:9. Chlapci však zabojovali, nechali vo vode srdiečko a aj tréner nám potvrdil, že je na nich pyšný. Prehrávali sme po prvej štvrtine 1:3, keď náš jediný gól dal Leskovjanský sedem sekúnd pred koncom. Zólyomi znížil v druhej časti na 2:3, následne sme síce dostali štvrtý gól, no potom sa nám podarilo dokonca vyrovnať na 4:4, keď uspeli Švec a v presilovke Leskovjanský. 57 sekúnd pred polčasom sme dostali piaty gól z presilovky a prehrali sme ho tesne 4:5. Škoda tretej štvrtiny,v ktorej sme nedali ani gól, inkasovali sme tri razy a prehrávali sme pred poslednou časťou 4:8. V nej padlo po góle na oboch sranách, u nás bol úspešný Haus šesť sekúnd pred koncom, ktorý upravil na konečných 5:9.

ŠK HORNETS KOŠICE vs KVP Nováky 5:9 ( 1:3, 3:2, 0:3, 1:1 )
    Góly: Leskovjanský 2, Zólyomi, Haus a Švec po 1

Naši mladí vodní pólisti vo štvrtom stretnutí prvého turnaja mladších žiakov U13 v Novákoch v sobotu večer prehrali so Šamorínom o dva góly 5:7. Po presilovkovom góle Schuberta sme išli do vedenia 1:0, súper vyrovnal ale Stupák 10 sekúnd pred koncom dal na 2:1. Po góle Leskovjanského sme v druhej štvrtine vyhrávali 3:1, Šamorín dorovnal na 3:3, no 17 sekúnd pred polčasom pokutový hod premenil Schubert a svojim druhým gólom rozhodol, že polčas vyhrali sršne tesne 4:3. Po góle Leskovjanského sme vyhrávali v v tretej štvrtine 5:3, súper znížil na 5:4. Posledné dejstvo nám však vôbec nevyšlo, dostali sme tri góly a Šamorín nakoniec v závere zápas otočil na konečných 7:5.

XBS waterpolo Šamorín vs ŠK HORNETS KOŠICE 7:5 ( 1:2, 2:2, 1:1, 3:0 )

Góly: Leskovjanský a Schubert po 2, Stupák 1

V poslednom nedeľnom zápase naši mladí vodní pólisti porazili PVK Vrútky o štyri góly 10:6. Po prvej časti vyhrávali 2:1 po góloch Kojeckého a Leskovjanského. V druhej štvrtine sme vyhrávali už 3:1 ale aj 4:2, keď gólovo uspeli Schubert a znova Leskovjanský, po prvom polčase to bolo tesne o gól 4:3. Parádne nám vyšla tretia štvrtina, v ktorej sme dali štyri góly a zo 4:3 sme ušli súperovi na 7:3, 22 sekúnd pred koncom dal náš ôsmy gól Schubert a pred záverom sme vyhrávali 8:4. V poslednej časti padli po dva góly na oboch stranách a tak sme porazili PVK Vrútky 10:6.

PVK Vrútky vs ŠK HORNETS KOŠICE 6:10 ( 1:2, 2:2, 1:4, 2:2 )

Góly: Leskovjanský a Schubert po 3, Kojecký 2, Haus a Fucsko po 1