•
  •
  • Leo Milistenfer a Roman Kojecký po úspešnom turnaji na Letných MSR skupiny Východ v našej nafukovačke

Naši starší žiaci majú za sebou už tri turnaje Letných MSR skupiny Východ a na vedúcu prešovskú Sláviu PU strácajú len dva body. Počas uplynulého víkendu zverenci trénera T.Eschwiga-Hajtsa porazili všetkých troch súperov, ČH Košice tesne o gól 10:9 a ŠKP Modrí Draci Košice hladko 22:9. So Sláviou PU PU Prešov v riadnom hracom čase naše sršne remizovali 6:6, ale na pokutové hody vyhrali 4:2.Aj preto vládne v našom tíme spokojnosť. Nespíme však na vavrínoch, ale vieme kde nás tlačí topánka a na čom treba popracovať: ,, Mne osobne sa hralo príjemne, pravdou je, že nás aj ČH Košice a aj Slávia PU Prešov potrápili, ale každý dal do toho čo len mohol a spoločne sa nám podarilo nakoniec poraziť vsetkých troch súperov. Čo sa týka nálady v tíme, niekedy sme skákali od radosti a niekedy plakali, " prezradil nám náš Roman Kojecký, ktorého doplnil Leo Milistenfer. Tomu sa tento turnaj gólovo vydaril a vyšiel mu naozaj na výbornú: ,,Po dlhšej prestávke zapríčinenej mojim zranením sa mi hralo výborne, možno aj lepšie ako hocikedy predtým, o čom svedčí fakt, že som zatiaľ na žiadnom turnaji nedal toľko gólov ako teraz. " S našimi mladými nádejami sme sa porozprávali aj o tom, ako oni vnímali samotný priebeh turnaja. Hneď v úvode sme tesne porazili ČH Košice o gól 10:9, keď základ výhry sme položili vydareným prvým polčasom 8:3. V druhom sa súper doťahoval nepríjemne, no nakoniec sme výhru o gól vybojovali. Nebáli sa naši vodní pólisti, že by tak dobrý zápas nakoniec nevyhrali? ,,Áno,je pravda, že v druhom polčase sme nehrali vôbec tak dobre ako v prvom polčase a dokonca zápasu sme sa strachovali o víťazstvo. Aj tak sme si stále verili, že vyhráme," mieni sebavedomo Leo. Roman sa nad prvým duelom zamyslel: ,, Áno v prvej a druhej perióde sa nam darilo, tretia a štvrtá proti ČH Košice bola tesná, po deviatom góle, ktorý som strelil ja, som išiel na lavičku a tam som fandil chlapcom, ktorí boli vo vode, aby zápas dotiahli do víťazného konca. Posledných desať sekúnd bolo najnapínavejších." Nakoniec to však všetko dobre dopadlo a pred nami stál druhý košický súper, ktorým bol ŠKP Modrí Draci. Toho sme porazili hladko rozdielom 13-tich gólov 22:9. Dominovali sme od začiatku až do konca a prvý polčas sme vyhrali 8:4. V druhom svoje gólové snaženie chalpci ešte prikrášlili a dali súperovi ďalších 14 gólov a nakoniec zápas jasne ovládli. Roman nám prezradil ako vnímal tento súboj: ,,Počas zápasu s týmto súperom si mohol každý zahrať a skoro každý aj dal gól. Podľa môjho názoru si to užili hlavne tí, ktorí v ťažších zápasoch veľa hrat nemôžu. Ja som si pripísal na konto ďalšie dva góly." Aj Leo potvrdil, že zápas si všetci chlapci užili plným priehrštím, o čom svedčí výsledné skóre. A prišiel na rad nedeľný duel proti Slávii PU Prešov. V treťom zápase v nedeľu popoludní sa medzi našimi sršňami a prešovskou Sláviou PU nakoniec v riadnom hracom čase zrodila remíza 6:6, keď polovicu gólov dal Fabišík. Na remízový stav vyrovnával 9 sekúnd pred koncom Sándor. Na pokutové hody vyhrali zverenci T.Eschwiga-Hajtsa 4:2 a tento víkend ukončili s dvoma výhrami v riadnom hracom čase a jednou výhrou na pokutové hody. ,,Bol to veľmi emotívny zápas pre nás všetkých ako aj pre všetkých, ktorí nám fandili. Samozrejme, našim fanúšikom ďakujeme za podporu! Bolo to o to napínavejšie, že v tomto stretnutí sme si prvý raz vyskúšali zakončenie zápasu pokutovými hodmi," prezradil nám Leo. Roman toto meranie síl definoval zaujímavo: ,,Jednou vetou? Adrenalínová jazda! Chcel by som sa poďakovať nášmu brankárovi Phillipovi. V podstate on nám zachránil zápas, ale každý kto len sekundu hral, dal to toho maximum svojho umenia. Úprimne, podľa mňa nikto nečakal, že vďaka pokutovým hodom vyhráme tento zápas." Leo je po uplynulom víkende spokojný a spokojný bol isto aj náš tréner T.Eschwig-Hajts, spýtali sme sa nášho strelca, či je to tak?: ,,Určite bol spokojný, keďže sme všetky zápasy vyhrali, no isto ešte videl v našej hre nejaké nedostatky, na ktorých musíme v tréningovom procese popracovať." Roman sa zamyslel: ,,Určite bol tréner spokojný, ďakujem mu v mene celej našej zostavy, pripravil nás a vždy stál pri nás v dobrom ale aj v zlom, resp.keď sa nedarí.Robíme čo môžeme a makáme. Musím povedať, že niektorí hráči a aj ja sme boli po chorobe, ale s celkovým výkonom som veľmi spokojný." Tri turnaje Letných MSR skupiny Východ sú za nami ale naše sršne ešte nepovedali posledné slovo: ,,Zatiaľ sa nám celkom darí,v bazéne nám to funguje a na vedúcu Sláviu PU Prešov strácame len dva body," vraví Leo.