•  
 •  
 • LEN Challenger Cup 2022 je za nami, v Novákoch naša šestica hráčov s trénerom Karolom Bačom mladším a s neoceniteľnými skúsenosťami a skvelou organizáciou

  Od piatka do nedele sa v nováckom NCVP konal LEN Chalenger Cup 2022 a jeho skupinové boje. Organizátorom skupiny A bol domáci KVP Nováky, ktorý vo svojom vodnopólovom stánku okrem nášho kombinovaného tímu, ktorý tentoraz doplnila šestica sršňov - Andrej Zareva, Tomáš Bačo, Dani Bačo, Matej Kleščinský, Tomáš Zolovčík a v bráne Ladislav Rajdoš prívítal výpravu zo španielskeho Tenerife, gréckeho Ydraikosu NC a tureckého klubu Galatasaray Istanbul.

  KVP  NOVÁKY vs Galatasaray Istanbul 6:13 ( 0:1, 1:3, 2:4, 3:5 )

  Góly: Tisaj 2, Ravinger, Zaťovič, Bielik a Kováčik po 1

  Naši chlapci v piatkovom úvodnom stretnutí nastúpili proti tureckému Galatasaray Istanbul a v ńom ťahali za kratší koniec po sedemgólovej prehre 6:13, keď po prvej štvrtine prehrávali 0:1, ale v polčase to už bolo 1:4. Náš jediný polčasový gól dal v presilovke Andrej Kováčik. V tretej štvrtine na piaty gól súpera odpovedal Patrik Tisaj, ale ešte do konca tejto časti hry pridali Turci tri góly a už to bolo 2:8. Alexander Ravinger využil v závere presilovku a znížil na 3:8. V posledných ôsmich minútach nám Turci dali päť gólov po sebe a s výsledkom to vyzeralo viac ako hrozivo - 3:13. No v posledných troch minútach sa dokázali strelecky presadiť aj naši strelci a to Patrik Tisaj, Juraj Zaťovič a Tomáš Bielik a tak sme stav nakoniec skorigovali na konečných 6:13.

  Pozápasové reakcie:


  Asistent, Karol Bačo mladší:
  ,,Na začiatku zápasu sme sa nejako držali, ale treba uznať, že súper bol lepší. Isto sa dal uhrať aj lepší výsledok, bola tam pasáž, v ktorej sme pôsobili odovzdaným dojmom. My máme problém, ale to je spôsobené tréningovými podmienkami už dlhodobejšie, ale to nie je len problém Novák, alebo ŠK Hornets, ale aj ďalších tímov. Veľmi sa na góly natrápime, tá loptová technika je taká aká je. S podmienkami aké máme veľa nenarobíme. Ja som už veľakrát povedal, že si my tu môžeme hovoriť rozprávky o metodikách a neviem o čom všetkom, v prvom rade sa hráč potrebuje vystrieľať, ale pri bazénových možnostiach na Slovensku to je ťažké. Buďme trošku aj optimistickí, nebral by som to nejak tragicky, dôležité je, že si chlapci zahrali takýto zápas a okúsili atmosféru tejto sútaže a takéhoto duelu a je to pre nich zmena a robí sa to hlavne pre nich. Aby aspoň ako tak mali spestrenie vodnopólového života. Ide o to, aby hrali takéto zápasy a pokúsili sa o čo najlepší výsledok. Snažili sme sa im vysvetliť, že je jedno či vyhráte, alebo prehráte takým, alebo onakým výsledkom, treba dať hlavu hore, učiť sa a trénovať. Tu veľa nenavymýšľame, favoriti sú Gréci a Španielsko. Technicky a plavecky sú tie tímy niekde inde, ale to je realita. Ak by sme nad tým mávli rukou a nerobili nič, tak dávno by tu vodné pólo ani nebolo. My za posledné roky a tí, ktorí ostali to vodné pólo robiť, pretože mudrlantov je veľa a najviac mudrujú tí, ktorí za posledných 15 rokov nič neurobili, tak tí rozprávajú najviac. Robíme aspoň to, aby to vodné pólo ako tak dokázalo prežiť v podmienkach, ktoré na Slovensku máme."

  Matej Kleščinský:
  ,, Najviac nám tréneri po zápase zdôrazňovali, že nám zápas ušiel za stavu 2:5, keď nám tuším odskočil na rozdiel troch, či štyroch gólov, keď sa už to ťažko doháňalo. Tam nastal moment, keď sa zápas zlomil a už sme sa nevedeli na Turkov dotiahnuť, tam bol akýsi výpadok z našej strany. Čomu ho pripísať? Nejakej nekoncentrácii, dostali sme zopár zbytočných gólov a už sme sa ďalej nevedeli presadzovať. Našťastie, ku koncu sme ten stav dookázali korigovať na konečných 6:13, čo je aspoň prijateľný výsledok, ale určite sme mohli lepšie obstáť."

  Juraj Zaťovič, kapitán:
  ,,Chýbala nám dnes dobrá koncovka, naše strely boli zúfalé a ja osobne si myslím, že je to aj dôsledok toho, že hráč keď je oddýchnuýt, tak tá strela niekedy vojde do vnútra, ale je diametrálny rozdiel, ak hráč napláve hore dole a podobne a pulz 200 a z toho má vystreliť. Tá strela zákonite nebude taká razantná a presná ako keď strieľa hráč, ktorý je čerstvý a oddýchnutý. To nás dnes dobehlo a aj kondičná pripravenosť. Tam to jednoducho neskryjete. Ostatné tímy, ktoré sú tu trénujú dva razy denne, my u nás doma trénujeme povedzme ráno, u nás v Novákoch máme jeden tréning denne a ťažko sa s souto dávkou tréningov presadzuje, alebo hrá proti takýmto kvalitnejším mužstvám. To isté, čo sme hrali v kvalifikácii v Lige majstrov v Herceg Novi, tu nás ten predčil, ale bolo tu vidieť, že v rozhodujúcich momentoch mal naviac a treba jednoznačne povedať,že bol lepším tímom a my sme dnes odohrali zlý zápas a pozitívom je, že chlapci sa snažili, okrem pár minút v tretej štvrtine, alebo v poslednej, keď sme dostali šnúru lacných gólov, tak musím povedať, že tá snaživosť tam bola. S tým pôjdeme aj do ďalších zápasov, my nemáme čo stratiť, tie tímy ako Ydraikos a Tenerife čo sme videli sú dokonca na tom ešte lepšie ako Galatasaray, čiže tam naozaj nieto čo stratiť. Po zápase sme si povedali, že motivácia pre nás je to, že túto európsku súťaž hráme, teraz sa netreba ,,pokakať " a hrať ustráchane, koniec-koncov tieto európske súťaže nehráme každý deň a tu v Novákoch to hráme po takmer 20-tich rokoch , tak už len to je motivácia pre nás. Merať si sily s týmito mužstvami a trošku sa od nich učiť a vidieť ako oni riešia tie situácie, v ktorých my máme problém a aj z takýchto maličkostí sa poučiť do ďalších zápasov. Sú to drobnosti, pre ktoré tieto súťaže hráme. Do ďalších dvoch zápasov treba ísť naplno, aj keď to bude s chybami, ale ide o tú povestnú bojovnosť a to srdiečko a dať do toho všetko. Nemáme veľké oči, videli sme aj my, že tie dva tímy sú herne a kondične lepšie na tom ako my, ale to nás nedáva do pozície totálneho outsidera."

  Peter Marco Mihál:
  ,, Od začiatku bol ten zápas vyrovnaný, ale potom prišiel akýsi zlom, ako keby sme sa položili a prišla šnúra inkasovaných gólov a potom už náskok súpera bol vyšší. Už sme to jednoducho nedotiahli.A z čoho to vyplynulo? Isto z chýb v obrane, neboli sme zohratí, bolo tam zlé preskakovanie na hráčov a dostali sme lacné góly. Potom ostal hráč sám na štyroch metroch a dal gól. To sú také chyby, ktoré by sa na takejto úrovni nemali stávať. Sám som očakával predsa len iný výsledok, ak sme hrali v Herceg Novi v Lige majstrov s Enka Istanbul, tak sme sa dozvedeli, že Enka vyhral tureckú ligu a náš dnešný súper bol druhý. Tak som si myslel, že to bude vyrovnanejšie a že možno vyhráme, ale nevydalo. Proti ďalším dvom súperom pôjdeme naplno, zabojujeme a chceme získať čo najviac skúseností."
  V druhom skupinovom zápase sme nastúpili proti španielskemu Tenerife a zahrali sme oveľa lepšie ako v piatok. V sobotu večer sme s favoritom stretnutia hrali vyrovnanú partiu od začiatku až do konca.Po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 3:3, keď sme dva razy išli do vedenia zásluhou Tomáša Bielika (1:0), resp.Petra Marca Mihála (2:1), pričom sa súper dva razy dotiahol, ale gól na 3:3 dával päť sekúnd pred klaksónom Tomáš Bielik. V druhom dejstve poslal našich vodných pólistov do vedenia Alexander Ravinger na 4:3 a 34 sekúnd pred koncom polčasu využil znova Ravinger presilovú hru a polčas sme vyhrali tesne o gól 5:4. Najviac gólov padlo v tretej osemminútovke a to osem. Po vyrovnávajúcom góle na 5:5 sme sa dokázali dva razy presadiť v presilových hrách zásluhou gólov z ruky Patrika Tisaja a Juraja Zaťoviča a vyhrávali sme 7:5. Súper však zapol na vyšší prevodový stupeň a troma góllmi po sebe sme razom prehrávali o gól 7:8 a navyše sa nám vyfauloval do ďalšieho priebehu zápasu Marco Mihál.98 sekúnd pred koncom vyrovnal Zaťovič na 8:8, ale v presilovke po faule Iliaša znova naklonil súper misky váh na svoju stranu a vyhrával pred poslednou štvrtinou tesne o gól 9:8. Dôležitý bol fakt, ktorý sa udial v závere poslednej štvrtiny, Tenerife dalo tri góly po sebe a dostalo sa do vedenia na 12:8, na čo reagoval gólom Tomáš Bielik, ale to len korigoval celkový stav z nášho pohľadu na 9:12.
  KVP NOVÁKY vs Waterpolo Santa Cruz Tenerife Echeyde 9:12 ( 3:3, 2:1, 3:5, 1:3 )
  Góly: Bielik 3, Ravinger a Zaťovič po 2, Mihál a Tisaj po 1
  Reakcie po zápase:

  Tréner Peter Nižný:

  ,,Dnes to bol výkonnostne úplne iný zápas na rozdiel od včerajšieho. Vyrovnaný, pekný, aj keď s nepríjemným koncom pre nás. Ale môžeme byť spokojní s tým, že sme odohrali kvalitné stretnutie s kvalitným španielskym družstvom. Žiaľ, vyprodukovali sme viac chýb, hlavne takých, ktoré by sa na takomto podujatí nemali vyskytovať. Súper nám odskočil do trojgólového vedenia až na konci tretej štvrtiny, inak to dovtedy bolo absolútne vyrovnané. To znamená, že opäť sa prejavila lepšia kondičná pripravenosť súpera, čomu sa nečudujem, keďže je to profesionálny klub. Chcem chlapcom poďakovať za to, že sa snažili uspieť a myslím si, že dnes zanechali dobrý dojem."

  Brankár Adam Šimkovič:

  ,,Výkon ako mužstvo sme podali oveľa lepší ako včera, výsledok je vzhľadom na kvality súpera prijateľný. Môže nás ale mrzieť posledná štvrtina kde nám super odskočil a už sme sa nedokázali vrátiť do hry. Chytalo sa mi super, cítil som sa lepšie ako včera, len škoda možno nejakých gólov v závere zápasu. Ale inak, atmosféra bola výborná a bojovali sme do konca o priaznivý výsledok."

  Asistent trénera Karol Bačo mladší:

  ,, Celkovo ten výkon bol diametrálne odlišný od toho piatkového, znova sa ukazuje to, aký význam má zahrať si tieto zápasy a že možno aj tí chlapci zistili, že sa to dá. Treba uznať, že španielská kvalita tam je, v závere aj trocha kvôli lepšej fyzickej a kondičnej pripravenosti a ostatným atribútom, tak súper vyhral, ale my sme to s trénerom Petrom Nižným zhodnotili, že sa jednoznačne nemáme za čo hanbiť. Bol to naozaj pekný zápas pre chlapcov ale aj pre našich divákov. Možno v kútiku duše človek počas tohto zápasu veril, že by to mohlo dopadnúť aj v náš prospech, škoda niektorých vylúčení, lebo sme mali dosť hráčov vyfaulovaných a to sa prejavilo v rámci rôznych striedaní. Splnilo to účel, jednoznačne. Pre trénerov, hráčov, divákov, bol to oveľa lepší výkon ako včera."

  Matej Kleščinský:

  ,,Pocity zo zápasu mám zmiešané, čo sa týka mužstva, tak sme spoločne zabojovali a dokázali sme podať dobrý a bojovný výkon. Mňa osobne mrzí chyba, ktorú som spravil v zápase, ale už to nevrátim späť. V nedeľu na nás čaká tretí skupinový duel a verím, že konečne bude patriť nám. Zápas sa lámal na konci tretej štvrtiny a v poslednej štvrtej štvrtine. Čím to bolo? Isto skúsenosťou, určite kondične bolo Tenerife lepšie pripravené a v bráne nás podržal Adam Šimkovič, ktorý podal oveľa lepší výkon ako v piatok a celé mužstvo výrazne podržal, klobúk dole pred ním. Vezmem sí z tohoto stretnutia ponaučenie aj zo situácie, ktorá sa stala mne a je pre mňa veľkým ponaučením, veľakrát som si nervy dokázal ustrážiť, ale v tomto momente to nešlo, je to pre mladých škola a verím, že nás to ďalej posunie. Sily ešte máme, sme zvyknutí na sled takýchto zápasov, čiže to by malo byť v poriadku. Pozbierame ešte čo je v nás a čo ostalo a predvedieme solídny výkon."

  Tomáš Bačo:

  ,,Dnes som sa v zápase proti Tenerife cítil veľmi dobre, pretože súper bol na vysokej úrovni. Takéto zápasy prospievajú nielen mne ale aj ďalším mladým hráčom, pretože tu už sa naberajú naozaj reálne skúsenosti, ktoré vieme využiť v budúcnosti na rôznych súťažiach. Ďalej môžeme rozvíjať svoju hru a máme na čom stavať. Záver sobotného zápasu sa dosť lámal na konci a pripisujem to aj mojej chybe kde som zaváhal a mojou hlúpou chybou sme súperovi dovolili dať kontaktný gól, ale potom už obrana, strely na bránu atď, to už bolo vidieť, že súper je predsa len inde. Bol to z našej strany dobrý zápas, ale v nedeľu ideme do toho s tým, že chceme zápas vyhrať a ja si myslím, že máme na to. Tieto zápasy mne dávajú veľa, ale ukazuje mi tom že nie je to celé snaženie nazmar a že netreba hádzať flintu do žita ale treba trošku viac zapracovať a časom sa výsledky dostavia. Ale myslím si, že zlé to nebolo."
  V záverečnom treťom skupinovom stretnutí a v boji o konečné tretie miesto zverenci trénerskej dvojice Peter Nižný a Karol Bačo mladší nastúpili proti gréckemu Ydraikosu NC a sledovali sme hneď od úvodu skvelé vodnopólové vystúpenie, v ktorom padlo spolu 37 gólov, pričom naši vodní pólisti skórovali 18x! Už v prvej časti hry padlo 9 gólov, prehrali sme ju 4:5, ale dva razy sme sa ocitli vo vedení po góloch Kováčika na 1:0 a Zaťoviča na 2:1. Po značnom výpadku a po tom ako sme dostali štyri góly po sebe a prehrávali sme 2:5 sme sa v závere prvého dejstva prebudili a po góloch od Bielika Mihála sme po úvodnom dejstve prehrávali s Grékmi len o gól 4:5. V druhej štvrtine gólové hody pokračovali ďalej, na šiesty gól súpera dokázal peknou strelou reagovať Zaťovič a znížil na 5:6, no Ydraikos NC dal tri góly po sebe a prehrávali sme 5:9 a vyzeralo to zle-nedobre. Zolovčíkovi sa podarilo znížiť na 6:9 a Kováčikovi na polčasových 7:10. Diváci sa nenudili ani v tretej štvrtine a v tej padlo parádnych 12 góloch a túto štvrtinu sme konca vyhrali divokým skóre 7:5. Najprv Bielik znížil na 8:10, potom Tomáš upravil aj na 9:11 a Kováčik znížil na 10:12 a následne Zaťovič na 11:12. Na 13-ty gól v našej bráne sme však odpovedali bravúrne dvoma využitými presilovými hrami, na konci ktorých boli pekné zakončenia od Zaťoviča a Kováčika a razom bol stav vyrovnaný 13:13. Na 14-gól súpera reagoval Bielik 55 sekúnd pred koncom na 14:14, ale súper potrestal vylúčenie Bielika a po troch štvrtinách vyhrával 15:14. V záverečných ôsmich minútach sa nám po treťom faule vyfauloval Peter Marco Mihál a následne sme dostali 16-ty gól, ale Tisaj znížil na 15:16. Hneď na to na 17-ty presný zásah Grékov odpovedal Zaťovič a už to bolo 16:17. Dráma ako hrom pokračovala ďalej, dostali sme 18-ty gól a naň prišla reakcia od Mateja Kleščinského, ktorý znížil na 17:18. Súper však využil presilovku a dal 19-ty gól a 11 sekúnd pred definitívnym záverom Tisaj znížil na konečný stav 18:19. Parádny zápas s množstvom krásnych gólových momentov a neoceniteľnými skúsenosťami pre našich hráčov.
  KVP NOVÁKY vs Waterpolo Santa Cruz Tenerife Echeyde 18:19 ( 4:5, 3:5, 7:5, 4:4 )
  Góly: Zaťovič 5, Bielik a Kováčik po 4, Tisaj 2, Zolovčík, Mihál a Kleščinský po 1
  Asistent Karol Bačo mladší:
  ,, S trénerom Petrom Nižným sme skonštatovali po tomto zápase, že sa nám málokedy stane, že dáme toľko gólov, ale na druhej strane sme veľa gólov inkasovali. V prvom rade treba povedať, že to maximálne splnilo svoj účel! Má to slúžiť ako motivácia, aby videli, že sa dá hrať aj s takýmito mužstvami a konečne si môžeme povedať, že aj v pohárovej Európe a naozaj v žalostných podmienkach, ktoré na Slovensku sú, že stále dokážeme ako tak v rámci ďalších tímov držať krok. Škoda, že sa poniektoré zápasy nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca, ale to nič nemení na tom, že si chlapci do sýta zahrali v pohárovej jeseni, mal možnosť odohrať viacero takýchto stretnutí, namotivovať sa a jediné, čo nám zostáva je pracovať ďalej a tvrdo v podmienkach aké máme. Ako sa hovorí, poďme ďalej a uvidíme čo to prinesie."
  Výsledky KVP Nováky v A-skupine:

  KVP Nováky - Galatasaray Istanbul 6:13 (0:1, 1:3, 2:4, 3:5)
  Góly Novák: Tisaj 2, Ravinger, Zaťovič, Bielik a Kováčik po 1


  KVP Nováky - Echeyde Tenerife 9:12 (3:3, 2:1, 3:5, 1:3)
  Góly Novák: Bielik 3, Ravinger a Zaťovič po 2, Mihál a Tisaj po 1


  KVP Nováky - Ydraikos 18:19 (4:5, 3:5, 7:5, 4:4)
  Góly Novák: Zaťovič 5, Bielik a Kováčik po 4, Tisaj 2, Zolovčík 1, Mihál, Kleščinský po 1

  1. Echeyde Tenerife 3 3 0 0 40:30 9
  2. Galatasaray 3 2 0 1 42:36 6
  3. Ydraikos 3 1 0 2 44:49 3
  4. KVP Nováky 3 0 0 3 33:44 0


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri