Najbližší zápas: Slávia UK Bratislava vs ŠK HORNETS

•
  •
  • Dvojitý víkendový zásah našich mužov v Extralige v domácom bazéne!

Víkend ako lusk zažili naši sršni počas soboty a nedele v domácom bazéne. Najprv v sobotu večer porazili favorita z Novák, ktorému oplatili nedávnu prehru z finále v Slovenskom pohári a potom si v derby poradili aj s ŠK Olympia Košice. Na naše konto tak pribudli ďalšie štyri cenné body. Ako sa vyvíjal uspešný dušičkovský víkend našich sršňov ? Pozrite sa!

Naši sršni v 5.kole Extraligy mužov v repríze finále Slovenského pohára vo vodnom póle mužov porazili KVP Nováky tesne o gól 11:10 a súperovi oplatili nedávnu jednogólovú prehru z jeho bazéna.

Zápas sme nezačali dobre a prehrávali sme 0:1, no Adamec krátko na to vyrovnal na 1:1. Naše vylúčenie potrestali hostia druhým gólom, ale tretí raz sa z pokutového hodu nepresadili. Niečo viac ako štyri minúty pred koncom prvej časti sme inkasovali po štvrtý raz a už to bolo 1:4. Vylúčenie zverencov Petra Nižného sme potrestali gólom Balogha, ktorý upravil na 2:4. 82 sekúnd pred koncom vylúčenie Vrbu využili hostia na piaty gól, ale s klaksónom Tabačar znížil na 3:5. V druhej osemminútovke Nováčania využili naše oslabenie a dostali sa do trojgólového vedenia, ale sršni po presných zásahoch Barana a Tabačara znížii na 5:6. Pred koncom prvého polčasu KVP dal siedmy gól, ale Baran upravil na 6:7. 35 sekúnd pred polčasovou pauzou bol vylúčený Adamec a naši hráči dostali ôsmy gól a tak po prvom polčase prehrávali o dva góly 6:8. To, čo nám nevyšlo v prvom polčase nám vyšlo v druhom. Naša nová akvizícia Tabačar, ktorý bol v tomto stretnutí pri chuti znížil v úvode tretej štvrtiny na 7:8. Presilovku na vyrovnávajúci gól naši hráči nevyužili, naopak po faule Tomáša Bača dal súper svoj deviaty gól - 7:9.Niečo viac ako tri minúty pred koncom tretej časti hry bol vylúčený Vrba do konca s náhradníkom za hrubú hru a našim hráčom sa podarilo vyrovnať po dvoch góloch Balogha na 9:9. Dráma pokračovala aj naďalej, v poslednej štvrtine vylúčenie Grutku sme ustáli, krátko na to išiel KVP do vedenia 10:9. Zverenci Karola Bača mladšieho si následne po vylúčení hostí vzali oddychový čas a Balogh vyrovnal na 10:10. Rozhodujúci moment sa udial 3 minúty a 55 sekúnd pred koncom zápasu, keď sa strelecky presadil Tabačar na 11:10. V samom závere si obaja tréneri vzali oddychový čas ale gól už nepadol a tak naši sršni tesne o gól zdolali doterajšieho lídra extraligovej tabuľky KVP Nováky 11:10.

ŠK Hornets Košice vs KVP Nováky 11:10 ( 3:5, 3:3, 3:1, 2:1 )

Góly: Balogh a Tabačar po 4, Baran 2, Adamec 1

Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:10, 11:10

Zostava ŠK Hornets : 1 Balog, 2 Binar, 3 M.Kleščinský, 4 Adamec, 5 Matejka, 6 D.Bačo, 7 Vrba, 8 T.Bačo, 9 Grutka, 10 Balogh, 11 Zolovčík, 12 Tabačar, 13 Rajdoš, 14 Baran

Po výhre nad Novákmi 11:10 sme porazili v nedeľnom derby aj Olympiu 13:6!

Po sobotnej cennej výhre nad KVP Nováky 11:10 nastúpili v nedeľu predpoludním naši sršni v derby proti ŠK Olympia Košice. Súboj začal lepšie náš súper, ktorý sa dostal do vedenia, ale štyroma gólmi po sebe sme výsledok ešte v prvej časti zvrátili vo svoj prospech po góloch v presilovke Balogha, Adamca, Grutku a v presilovke aj Matejku. V druhej časti hry Olympia znížila na rozdiel gólu - 4:3, ale 102 sekúnd pred polčasom Balogh stanovil polčasové skóre na 5:3. Pokiaľ sme v prvých dvoch častiach dali spolu päť gólov, takýto počet sa nám podarilo zaznamenať v tretej osemminútovke, ktorú sme vyhrali 5:1. Adamec a Balogh skórovali v presilových hrách a sršni viedli 7:3, potom sa presadil aj súper a znížil na 7:4. Do konca tohoto dejstva skórovali už len naši hráči - z pokutového hodu Balogh, potom aj Grutka a 21 sekúnd pred koncom aj Matejka, takže po troch častiach sme vyhrávali 10:4. V poslednej štvrtine v presilovke uspel Zolovčík a upravil na 11:4, potom si dva razy vzali slovo hráči Olympii a znížili na 11:6, ale sršňom sa podarilo odpovedať gólmi Matejku a Adamca. ŠK Hornets nakoniec porazil ŠK Olympia 13:6 a pripísal si na konto ďalšie dva body.

ŠK Hornets vs ŠK Olympia 13:6 ( 4:1, 1:2, 5:1, 3:2 )

Góly: Balogh 4, Adamec a Matejka po 3, Grutka 2, Zolovčík 1 - M.Varga a Uhrin po 2, P. Varga a Pipka po 1

Priebeh zápasu: 0:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:4, 11:4, 11:6, 13:6

Zostava ŠK Hornets : 1 Balog, 2 Binar, 3 M.Kleščinský, 4 Adamec, 5 Matejka, 6 D.Bačo, 7 D.Kleščinský, 8 T.Bačo, 9 Grutka, 10 Balogh, 11 Zolovčík, 12 Tabačar, 13 Rajdoš, 14 Baran