•  
 •  
 • Aj s päticou našich sršňov kombinovaný tím KVP Nováky v Lige majstrov na piatom mieste s jedným bodom

  Naša pätica sršňov bola súčasťou kombinovaného tímu KVP Nováky a ŠK Hornets Košice, ktorý sa predstavil od štvrtka do nedele v kvalifikačnej skupine C Ligy majstrov v čiernohorskom Herceg Novi. Dani Bačo, Matej Kleščinský, Tomáš Zolovčík, ale aj Tomáš Bačo a Ladislav Rajdoš. S jedným bodom za remízu s tureckým Istanbulom 11:11 sme obsadili nakoniec piate miesto a už v pondelok sa dozvieme akých súperov dostaneme po presunutí sa do Challenge Cupu. Ako vyzerali zápasy v Herceg Novi?

  Do úvodného stretnutia v kvalifikačnej skupine C Ligy majstrov nastúpil kombinovaný tím KVP Nováky a ŠK Hornets Košice v čiernohorskom meste Herceg Novi pod hlavičkou 16-násobného majstra Slovenska KVP Nováky proti tureckému tímu Enka istanbul skvele a góle Andreja Kováčika sme vyhrávali 1:0. Krátko predtým však Andrej nepremenil pokutový hod. Následne súper vyrovnal na 1:1, ale náš kapitán Juraj Zaťovič premeneným pokutovým hodom zvyšoval na 2:1. V ďalšej presilovke sa Enka podarilo vyrovnať na 2:2 a zaujímavý priebeh pokračoval ďalej. Po našej využitej presilovej hre Jurajom Zaťovičom sme sa po tretí raz v tomto zápase dostali do vedenia na 3:2, no v priebehu pol minúty Turci otočili stav a prehrávali sme o gól 3:4. Juraj Zaťovič vyrovnal svojim ďalším gólom na 4:4, ale v presilovke znova Enka skóroval a prehrávali sme 4:5. 34 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny, ktorá bola na góly mimoriadne bohatá namieril presne Dani Bačo a vyrovnal na 5:5. V druhej štvrtine sa podarilo našim vodným pólistom po góle Tomáša Zolovčíka na 6:5 ísť do vedenia, nepríjemný súper však dokázal stav vyrovnať na 6:6. Čo bolo pre ďalší vývoj perfektné, premenili sme dve výhody presilových hier vo svoj prospech, najprv Jurajom Zaťovičom a následne sa pridal Adam Berlanský a dostali sme sa po prvý raz v zápase do dvojgólového vedenia 8:6. Niečo viac ako dve minúty pred koncom polčasu hráči tureckého tímu znížili na 8:7. Aj do tretej osemminútovky sme vstúpili gólovo, Patrik Tisaj nás potešil deviatym presným zásahom na 9:7, ale Enka nám nedal dýchať a znižoval na 9:8. Dve minúty pred koncom Andrej Kováčik premenil 5-ku a bolo to 10:8, ale 91 sekúnd pred klaksónom Enka znížil z pokutového hodu na 10:9 a to bol stav, ktorý svietil na ukazovateli skóre po troch štvrtinách. V poslednom dejstve sa strelecky presadil Matej Kleščinský a znova poslal našich chlapcov do dvojgólového vedenia na 11:9.Škoda situácie niečo viac ako 5 minút pred koncom keď pokutový hod nedal Patrik Tisaj, mohlo to byť veselšie.Ďalší pokutový hod napálil Juraj Zaťovič len do brvna a tak sme stále vyhrávali o dva góly 11:9. Niečo viac ako dve minúty pred koncom využil súper presilovku a znížil na 11:10, pričom sa predtým po treťom faule vyfauloval Marco Mihál a 84 sekúnd pred koncom sa podarilo Enka vyrovnať na 11:11.Tréner nášho tímu Peter Nižný si vzal oddychový čas ale gól už nepadol a tak sa v prvom našom zápase zrodila remíza 11:11. Veľká škoda nepremenených pokutových hodov, v prvej štvrtine nebol úspešný Andrej Kováčik, v druhej Juraj Zaťovič, vo štvrtej za stavu 11:9 nedal gól Patrik Tisaj a o dve minúty za toho istého stavu ani Juraj Zaťovič.

  KVP NOVÁKY vs Enka Istanbul 11:11 ( 5:5, 3.2, 2:2, 1:2 )

  Góly: Zaťovič 4, Kováčik 2, D.Bačo, Berlanský, Zolovčík, Kleščinský a Tisaj po 1


  Tréner Peter Nižný po zápase:

  ,, Nevedeli sme do čoho ideme a ukázalo sa, že sme boli lepším mužstvom a je mi ľúto, že sme to nedotiahli do víťazného konca. Viem, na ktorých pozíciách máme slabiny, len dnes bola veľká škoda nepremenených pokutových hodov. Dva krát sme mali možnosť odísť na rozdiel troch gólov, žiaľ sa nám to nepodarilo a na konci sme nepokryli ich najlepšieho strelca, čiže opäť nedisciplinovanosť. Je mi to ľúto, hlavne chlapcov, pretože tak veľmi chceli vyhrať až nakoniec môžeme byť radi aj za ten jediný bod."

  Po úvodnom stretnutí v prvom kvalifikačnom kole skupiny C v čiernohorskom Herceg Novi, v ktorom náš kombinovaný tím pod vedením trénera Petra Nižného remizoval s ENKA Istanbul 11:11 nastúpil popoludní proti jednému z dvoch veľkých favoritov skupiny HAVK Mladosť Záhreb. Ten vyhral prvú štvrtinu 2:0, v druhej využil presilovku Patrik Tisaj a znížil na 2:1, do konca prvého polčasu náš mladý tím inkasoval päť gólov a HAVK ho vyhral 7:1. V tretej osemminútovke po ďalších dvoch góloch to už bolo 9:1, v presilovke znova uspel Patrik Tisaj a znížil na 9:2. Ďalšie tri presné zásahy do našej brány znamenali vedenie zverencov trénera Zorana Bajiča po troch štvrtinách 12:2. V záverečnom dejstve sa vyfaulovali Tomáš Zolovčík a Patrik Tisaj, náš tretí gól dal Dani Bačo a tak sme nakoniec súperovi podľahli 3:16. Po úvodných dvoch skupinových vystúpeniach máme na konte jeden bod za jednu remízu a jednu prehru.

  HAVK Mladosť Záhreb vs KVP NOVÁKY 16:3 ( 2:0, 5:1, 5:1, 4:1 )

  Góly: Tisaj 2, Dani Bačo 1


  V treťom skupinovom zápase v kvalifikačnej skupine C v Lige majstrov v čiernohorskom Herceg Novi litovský EVK Žaibas Vilnius porazil náš kombinovaný tím KVP Nováky 14:6 ( 4:4, 3:0, 6:0, 1:2 ). Súper vyhrával v prvej štvrtine už 4:0, pričom po prvých dvoch góloch Kováčik nepremenil pokutový hod, no naši chlapci po góloch Kováčika, Zaťoviča, Tisaja a Mihála vyrovnali na 4:4. Na dlhé minúty to ale gólovo bolo z našej strany všetko. V druhej a tretej štvrtine nám dal EVK spolu 9 gólov a fyzicky sme už nevládali, našim vodným pólistom sa nepodarilo žiaľ skórovať ani raz a po troch dejstvách to bolo 13:4. V posledných ôsmich minútach sme už zápas len dohrávali, po 14-tom góle v našej bráne boli gólovo úspešní Tisaj a Dani Bačo a Žaibas Vilnius nakoniec vyhral 14:6.

  EVK Žaibas Vilnius vs KVP NOVÁKY 14:6 ( 4:4, 3:0, 6:0, 1:2 )

  Góly: Tisaj 2, Zaťovič, Dani Bačo, Kováčik, Mihál po 1


  Tréner Peter Nižný:

  ,, Začiatok stretnutia a nepremenený pokutový hod a potom nám súper odišiel na rozdiel štyroch gólov po zle vyriešených obranách v momentálnych presilovkách. Potom sme sa síce dotiahli a vyrovnali skóre, ale stalo nás to veľa síl. V druhej štvrtine, ktorá zo začiatku bola vyrovnaná, sme nevedeli premeniť ponúknuté presilovky, dokonca ani o dvoch hráčov a súper nás trestal. Tretia štvrtina bola z našej strany najhoršia v tomto stretnutí a fyzicky sme už nevládali. Potom sme už len čestne dohrali tento zápas a potvrdilo sa, že súper sa na nás, ale aj na celý turnaj pripravil zodpovedne a predčil nás vo všetkých herných činnostiach."

  V poslednom skupinovom zápase v kvalifikačnej skupine C v Lige majstrov Jadran Herceg Novi vyhral nad našim kombinovaným tímom o osem gólov 16:8. K výhre domáceho tímu prispel dvoma gólmi slovenský reprezentačný center Matej Čaraj. V tejto skupine s jedným bodom po remíze s Enka Istanbul 11:11 končíme na piatom mieste a naše kroky smerujú ďalej do Challenge Cupu. Žreb by sa mal uskutočniť už v pondelok.

  Do posledného skupinového zápasu sme vstúpili výborne a po góloch Tisaja a Zaťoviča sme vyhrávali 2:0. Domáci hráči dali štyri góly po sebe a otočili výsledok vo svoj prospech na 4:2. Jednu sekundu pred koncom Kováčik znížil na rozdiel gólu a po prvej štvrtine Jadran Herceg Novi viedol tesne nad zverencami Petra Nižného 4:3. Žiaľ, druhá osemminútovka vyznela jasne v prospech organizátora týchto skupinových bojov, ktorý naše konto zaťažil šiestimi gólmi a po polčase vyhrával 10:3. V tretej štvrtine po dvoch presných zásahoch Tisaja sa podarilo našim vodným pólistom znížiť na 10:5, ale následne sme dostali ďalšie tri góly a už to bolo 13:5. V poslednej časti padli po tri góly na oboch stranách. Zaťovič a Iliaš znížili na 13:7, následne sa vyfauloval Kováčik, Jadran sa dostal na 15:7, Zaťovič znížil na 15:8, ale posledné slovo v zápase mal Matej Čaraj, ktorý dal 16-ty gól a duel ovládol druhý tím v skupine 16:8. Matej bol ešte raz gólovo úspešný a to v tretej štvrtine, keď dával gól v presilovke na 11:5, keď potrestal faul Iliaša.

  Jadran Herceg Novi vs KVP Nováky 16:8 ( 4:3, 6:0, 3:2, 3:3 )

  Góly: Zaťovič a Tisaj po 3, Iliaš a Kováčik po 1


  Povedal po zápase Peter Nižný:

  ,,Vedeli sme, že zápas proti domácemu mužstvu na čele s našim bývalým odchovancom Matejom Čarajom bude veľmi ťažký a navyše skóre, ktoré sme potrebovali uhrať, aby sme skončili na štvrtom mieste v tabuľke, bolo z našej strany takmer nemožné uhrať. Navyše domáce družstvo včera podľahlo v šlágri Mladosti Záhreb a o to viac bolo namotivované proti nám, aby aspoň trocha odčinilo tú prehru. Napriek tomu sme ich v úvode zaskočili a prekvapili vedením 2:0, ale potom súper zapol na vyššie obrátky a predčil nás. Nakoniec sme podľahli 8:16. V niektorých momentoch sa nám darilo aj v obrane, ako aj v útočnej fáze, ale vždy príde nejaký úsek v zápase, kde ako keby zabudneme na taktické pokyny a vlastnými chybami v útoku umožníme súperovi navyšovať skóre z presiloviek. A to nás stojí a stálo vždy veľa síl a klesá nám tým aj sebavedomie. Na druhej strane sa chcem chlapcom poďakovať za vzorné reprezentovanie nášho klubu a teším sa opäť na ďalšie zápasy, ktoré odohráme v nižšej európskej súťaži - Challenge Cupe."  


  Zoznam článkov

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >

  Sponzori klubu

  Reklamní partneri