Najbližší zápas: ŠK HORNETS vs Slávia UK Bratislava

•
  •
  • Po skvelom výkone výhra v derby s ŠKP Modrí Draci Košice a tretie miesto v Extralige po základnej časti pre našich sršňov

Do posledného zápasu v Extralige mužov, ktorým bola dohrávka 11.kola v derby proti ŠKP Modrí Draci Košice nastúpili naše sršne aj s oporami Tomášom Bačom starším, Mirom Grutkom, Andrejom Zarevom. Ak sme si chceli udržať náskok pred súperom a obsadiť celkové tretie miesto po základnej časti, nesmeli sme prehrať v riadnom hracom čase. Každý iný výsledok nás posúval do semifinále play off proti Slávii UK Bratislava. Zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo mladší a Roman Polačik nastúpili do stretnutia plní chuti a odhodlania a svojim nasadením dokázali strhnúť aj zaplnené a žičlivé hľadisko v nafukovačke na Červenej hviezde. V prvej časti duelu sme tri razy vyhrávali 1:0, 2:1 ale aj 3:2, nakoniec po góle, ktorý padol 23 sekúnd pred sirénou a dal ho Grutka sme túto časť uchmatli pre seba 4:3. To isté platilo aj v priebehu druhej štvrtiny, veľa sa plávalo, veľa sa vylučovalo, padli aj prísnejšie tresty, čo je však dôležité, naše sršne vyhrávali znova dva razy a to 5:4 a 6:5, ale 69 sekúnd pred polčasom sa nám podarilo vyrovnať na polčasový stav 6:6 a tak sa začínalo odznova. V tretej osemminútovke sa strelci ukľudnili na jednej a aj na druhej strane a padlo len po góle na oboch stranách. Chvíľka nepozornosti nás stála gól v našej bráne na 6:7, ale na ten sme dokázali rýchlo reagovať v presilovke Danim Bačom a po troch štvrtinách svietilo na ukazovateli skóre 7:7. Ako sa neskôr ukázalo, bolo to len jediný raz, čo sme v tomto stretnutí prehrávali.Nuž a prišlo posledných osem minút, v ktorých padlo dovedna šesť gólov. Znova to bolo so súperom plece pri pleci, na náš gól dokázal ŠKP Modrí Draci reagovať gólom vyrovnávajúcim - 8:7, 9:8, no za stavu 9:9 najprv dal desiaty gól Daniel Kleščinský - 10:9 a 108 sekúnd pred koncom Kopolovets chladnokrvne premenil pokutový hod a upravil na konečných 11:9. Touto vydretou výhrou aj za asistencie skvelého publika na ČH sme obsadili celkové 3.miesto po základnej časti a ako sme avizovali, našim súperom v semifinále bude minuloročný vicemajster Slávia UK Bratislava. Séria na tri víťazstvá sa začína v bazéne súpera 27. a 28. apríla 2024, v treťom stretnutí sa predstavíme doma a to 4.mája 2024.